Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Dany007 #7 üzenetére

    Amennyire tudom a legtöbb smart tv szolgáltatás nem sok tartalmat ad, legfeljebb más ingyenesen elérhető médiaszolgáltatást használ (pl youtube). Pont azért nem nagyon sikeresek az online tv szolgálatások amit (#4) Csakénvagyok írt, nem tudnak megegyezni a kiadókkal, nincs mögöttük hatalmas és folyamatosan bővülő tartalomszolgáltatás.

    Az apple szerintem nagyon ügyesen építi ezt. Előbb lett ipod, aztán amikor már elterjedt tettek mögé tartalomszolgáltatást, most meg simán kihozhatnak bármilyen médiafogyasztó kütyüt, az milliós nagyságrendű zene és film, app tartalmat kap azonnal. Persze ez nem ingyen van, hanem olyan áron amit a kényelemért és a választékért simán megfizet az amcsi célközönség.
    De azt is el tudom képzelni, amit a zenék kapcsán nemrég indítottak: alacsony díjazásért a más forrásból származó zenéidet beválthatod a rendszerükben lévő jó minőségű változatra. Teszem azt nézel valamit a kábeltévén és a rögzítés nem azt jelenti, hogy ahol éppen belecsöppentél onnantól felveszed, hanem beazonosítja a filmet (youtube is képes ezt feltöltésnél megtenni) majd azt teljes egészében az apple videotékában elérhető változatban megnézheted később.

    Minden esetre kíváncsi leszek, hogy mit hoznak össze (milyen dolgokat válogatnak és integrálnak össze, pozíciójukból adódóan milyen megállapodásokat tudnak nyélbe ütni a kiadókkal). Nálunk persze ezek sem lesznek még sokáig elérhetőek a jogvédelmi kiskirályok kapzsisága miatt.

    (#12) Dany007: azért a multitaccsos egérszerű vezérlés egész érdekes lenne, már csak azért sem mert nem a képernyőt kéne karmolászni :DDD Nameg simán kinézem belőlük, hogy ipod, iphone lehet beviteli eszköz a képernyőbillentyűzetével. Egyik cucc eladásával ösztönöznek a másik cucc megvételére ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák