Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz DzsannyX #17 üzenetére

    Nagyon korrektül körbeírtad a dolgot, viszont a közepére betettél valamit, ami bántja a szemem:

    Általános szabály pedig az, ha valamire a felhasználási szerződés egyértelműen nem terjed ki, akkor arra nem adott a szerző engedélyt, ha véleményes, akkor a szerző javára kell értelmezni.

    Ez honnan? Semmi ilyen szabályról nem hallottam eddig, pedig volt dolgom kiadással. Ha hozzátennéd, hogy a hivatkozott valami pénzügyi hasznot generál, akkor valóban igaz a dolog - de erről a Steamen megvett, GFN-en játszott játék esetében nincs szó.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz DzsannyX #53 üzenetére

    OK, ezt ismerem (bár a paragrafust nem tudtam :) ) - ez egy fallback elv olyan esetekre, ahol vélelmezhető, hogy a szerzőt kár vagy sérelem éri (kárba beleértem az elmaradt hasznot is), de az nem bizonyítható egyértelműen. Ebből azért elég nagyot kell extrapolálni ahhoz, hogy kijöjjön, amit írtál, miszerint amire a szerző nem ad explicit engedélyt, azt nem lehet. Számos elborult ellenpéldát tudnék erre mondani, nem érdemes belemenni - azt mondjuk el tudom képzelni, hogy egy ilyen szalmaszálba kapaszkodva valaki elkezdjen jogászkodni.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz DzsannyX #57 üzenetére

    Az első bekezdéssel abszolút egyetértek - hozzátéve viszont, hogy a szerzőt semmilyen kár nem éri attól, hogy én nem a saját PC-men játszom, hanem egy virtuálison. Mert ha éri, akkor éri akkor is, amikor új gépet veszek. Stb.
    A két idézett bekezdéssel értem, mire akarsz kilyukadni, de ez már végképp mocsár. Mind az (5), mind a (2) alapján abban a pillanatban sorozatosan törvényt sértettem, amint megvettem a 3DFX Voodoo-t, mert az egy korábban ismeretlen felhasználási mód volt, és nem is volt elengedhetetlenül szükséges, ment a játék pusztán CPU-val is. Ezzel szemben, ha az (5)-ös pontot elfogadom, akkor abban a pillanatban zöldben vagyok a GFN-nel, amint eladom a videokártyámat, vagy akár az egész gépet. A (2) meg azért bukhat, mert a virtualizáció már régóta ismert technológia.

    Igazából ugyanoda lyukadunk ki ezekkel, mint amit a legelején is mondtam (nem ebben a threadben). A GFN nem sérti a fair use alapelvet, és jelen formájában nem sérti a szerzők érdekeit sem - viszont az ezen elv védelmére hozott törvényi rendelkezéseket el lehet kezdeni próbálni feszegetni annak érdekében, hogy egy kis extra lé lecsurranjon a semmiért. Ha valaki azért akar külön szerződést, hogy az egész virtualizációsdi jobban szabályozott legyen, azzal teljesen egyetértek - viszont a "leveszem a játékaimat" módszer elfogadhatatlan.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz DzsannyX #61 üzenetére

    Aye, részemről szintúgy :R

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz dkess #73 üzenetére

    Teljesen valid, amit leírsz, de igazából ezek nem mások, mint a sokat emlegetett pénzéhesség mögötti racionális indokok, vagy más szóval az árbevétel növelése / védelme egy gyorsan változó környezetben. Én értem, hogy a kiadók ezt miért csinálják, de én nem kiadó vagyok, hanem a vásárlójuk, és ezen a szemüvegen keresztül nem fogadom el, hogy olyan eszközökkel taktikáznak, amik nekem károsak. Ez kicsit olyan, mint amikor a tankhadosztály bevonul a jól védhető völgybe - teljesen logikus és megalapozott lépés a tankok szemszögéből, de a völgy lakói várhatóan nem fognak tapsolni neki.

    Ill. még egy dolog:
    Azonban hogy lehet azt garantálni, hogy akár időbeosztással, de többen játszanak az adott játékokkal.

    Ezt a Steamen keresztül már most is meg tudod csinálni, teljesen legálisan. Ez a hajó, mint hivatkozási alap, már jó régen elvitorlázott.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák