Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz spammer #26 üzenetére

    Értem. Téged nem érdekel, másnak se legyen jó. Világos.

    A BL-ben én azért láttam kevésbé falábú focistákat és egészen jó meccseket is -- már amelyik nem a DigiSporton ment, mert azt nem láthattam. Eztán láthatom, örülök. És vagyúnk ezzel még egy páran.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz spammer #39 üzenetére

    Azt nézd meg h Görögországban is azzal kezdték a grexit bohóckodást h visszaállították az állami tevét...de hogy minek? :U

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • MaCS_70

    félisten

    válasz spammer #39 üzenetére

    Én elég jól értem, sőt, tanítottam is ezt pár évig a felsőoktatásban.

    A világon, ahol csak van ilyen, elég komoly vita folyik a közszolgálati média rendszeréről -- nincs ré egyértelműen jó vagy rossz megoldás, része az állami finanszírozási rendszernek, az állami feladatvállalásnak, és rossz esetben, mint nálunk is, közvetlenül a politikának. Ne menjünk bele, órákig tudok erről beszélni -- a 90 perc rendszerint csak az alapokra elég.

    Az egyik fő kérdés az, hogy mi is menjen a közmédiában. A közmédia jellegénél fogva bevállalja, hogy pénzügyileg veszteségesen működik, cserébe valamilyen missziót nyújt, lead olyan műsorokat, amik sosem produkálhatnak a kereskedelmi csatornákon rentábilis nézőszámot, viszont egyéb elvek miatt fontosak (pl. nemzetiségi, vallási, stb. műsorok). Ugyanakkor van egy országmenedzselő, hangulatbefolyásoló, értékvédő funkciója is, amibe a hazai sportesemények közvetítése már simán beletartozik. Az szerintem simán belefér a nemzeti érdekkörbe, hogy a nagy nézettségre számot nem tartó magyar sporteseményeket így mindenki számára nézhetővé tegyék, mindezt pedig azzal is meg lehet támogatni, hogy mindez egy csatornán, szintén ingyen elérhetően megy a nagyobb érdeklődés generáló eseményekkel, mint pl. magyar kézilabda, vízilabda, úszás, kajak-kenu, stb. A BL már persze akár más tészta is lehetne, de bizony a közmédiánál is működnek az általános médiaszabályok, úgyhogy szerintem védhető, hogy a BL-közvetítésekkel támogatják magának a csatornának, a sportnak a figyelemmel kísérését, ami meg ugye tényleg nemzeti érdek.

    Az persze, hogy milyen aktuálpolitikai érdekek működnek emögött, már más kérdés, de a közszolgálati sportcsatorna egyáltalán nem az ördögtől való -- arról nem is beszélve, hogy akár nyereséges is lehet. Vagy erre nem gondoltál?

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz spammer #42 üzenetére

    Csakhogy Nálad keveredik a "mit" és a "hogyan".

    Mit: Az, hogy a köztévé sportcsatornát üzemeltet, szerintem jó.
    Hogyan: Az, hogy közben lenyúlják a pénzt és gazdaságtalan mutyigép az egész, az rossz. De az egy másik fórum témája.

    Egyébként attól, hogy "köz" még nem minden műsornak kell veszteségesnek lennie. Az egész persze az, ez már a definícióból is következik, de a népszerű sport éppenséggel értékes reklámfelületet ad. Ezért is rohadt drága.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák