Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boost

    addikt

    válasz UnA #6 üzenetére

    Ez azért összetettebb dolog, mint hogy ráfogjuk a magyar államra. Persze kapásból két dolgot tudnék mondani, ahol hátrányban van az ebook a rendes könnyvvel itthon, mint magyar specialitás:

    Egyik, hogy amíg a rendes könyvön 5% az ÀFA, addig az ebooké 27%.
    A másik, hogy mivel az olvasókban: Kindle, vagy egyéb olvasó, tablet, telefon; ezekben flashtároló van, ezért rájuk jön a "cserébe, hogy lopsz" bünteto"adó.

    Èn inkább itt mentalitásbeli különbséget látok. Nálunk teljesen normális, hogy mindenki arra hajt, hogy legyen egy öröklakása, 4 kerék, vidéki birtok, nyaraló, és egyéb ingatlanságok. Nyugaton sokkal természetesebb, hogy pénzt fizetsz a szolgáltatásért,, és nem a birtoklásáért. Nem tartasz fel kocsit, ha nagyvárosban laksz, és van tömegközlekedés. Ha nyaralni készülsz kocsit bérelsz, vagy jó színvonalú vonattársaságokkal utazol. Persze nyaralót se veszel az évi két hétre, hogy aztán elotte utána két hétvégét a gondozásával töltsed. Nyaralni mész, kifizeted, és le van tudva.

    Nekem is nehezemre esne megvenni egy ebook-ot 10€ felett, pedig elvileg a tartalomért fizetek, nem a hordozóért. Magyar áruházban nem is vettem eddig ebookot. Amazonon rendszeresen vásárol a párom kindle-re regényeket, pár dollárért, pedig elo"tte o" volt aki regélt nekem a könyv szagáról, me gjó kézbevenni. Csak amikor dobozokban cipeltük át a regényeit a nagymama hidegszobájába, és két-három hétig nem jutott könyvhöz, nem kapott német nyelvu" könyveket, ami érdekelte volna, meggondolta magát, és megtetszett neki.

    Szerintem ezzel a mentalitásbéli különbséggel az Amazon is tisztában van, biztosan végeztek ezirányú piacfelmérést, kutatást.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz UnA #6 üzenetére

    Igen, de az ekkora multik stabil és kiszámítható gazdasági és jogi környezetet várnak el, nálunk pedig az instabilitásból és kiszámíthatatlanságból űznek sportot a kormányaink évtizedek óta, de különösen az elmúlt pár évben. Van hogy hetente változnak az adójogszabályok, van hogy ugyanaz többször is, gyakran az aktuális adóévre vonatkozóan, és van hogy még az előző évekre visszamenőleges hatállyal is, sőt már vannak egyedileg cégekre szabott adóink. Arról nem beszélve, hogy a kormány előszeretettel vadászik minden sikeres külföldi multira, hiszen azt lehet megfejni, akinek van pénze. Kötve hiszem, hogy az Amazon, vagy lassan bármilyen külföldi cég merne tőkét hozni hozzánk.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák