Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz gabber01 #25 üzenetére

    A tranzakciók lekövethetőek. Minden egyes bitcoin, persze nem egyesével. De ott egy számla, bemegy rá X, aztán kimegy X erre meg erre a számlára. Ami meg bejött az onnan jött és az onnan kapta és az onnan kapta... Egészen a bányászatig vissza lehet vezetgetni.

    A bitcoint. Nem az embert. Azt nem tudod megmondani, hogy annak a tárcának, aminek egyik címe az a cím, annak ki a gazdája.

    Az embert nem tudod vele megismerni, esetleg közvetetten. Viszont az összes tranzakció szabadon kereshető, stb.

    Annyiban nem mindegy, hogy mondjuk az FBI lefoglal egy számítógépet, vagy Kis István e.v. feltör egy számítógépet (csavarhúzóval) és talál rajta egy bitcoin walletet. Ha ezt tudja kihez kötni, akkor a wallet címei alapján meg tudja mondani, hogy milyen másik címekkel üzletelget bitcoinnal.

    És így tovább...

  • Penge_4

    veterán

    válasz gabber01 #25 üzenetére

    "Ha nem tudod konkrét személyhez, céghez kötni a tranzakciókat, akkor nem qrva mindegy hogy vissza tudod-e fejteni a tranzakciókat avagy sem?"

    Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ha nem tudod konkrét személyhez kötni a gyilkosságot, csak egy fekete maszkos emberhez, akkor nem qrva mindegy, hogy le tudod-e nyomozni a DNS-ét és az útvonalát a cipőnyoma, térfigyelő kamerák alapján, illetve profilozni a magassága, testalkata, mozgása alapján?

    Hát nem. Mert a Bitcoin megteremti a névtelenséget ott, ahol kell. Nem fogja senki lenyomozni Marcsi nénit, aki vibrátort rendel vagy Józsi bácsit, aki péniszpumpát. Ahogy egy üzleti úton is fizethetsz vele szállodai szobát a szeretődnek, de még ilyen féllegális dolgokért sem fognak elkapni ha kellően elővigyázatos vagy, mint marihuána, petárda vagy bármilyen szürkeimport. Ezekért nem fizethetsz hitelkártyával, mert az névre szóló, ráadásul még kamerafelvétel is készül az ATM-nél.

    Ellentétben ha valaki nagyban bizniszel mondjuk drogokkal, fegyverekkel, akkor annak utána néznek, mert ott nagy pénzmozgások vannak, vagy ha részletekre bontja akkor is van benne karakterisztika, ami vizsgálható, profilozható. Nem a kishalakra vadásznak majd (mert nem lenne értelme), hanem a nagyokra. Mint a KP-nél. Ott is felírhatnák a pénz sorszámát, meg vehetnének róla ujjlenyomatot, de nem lenne értelme.

    Egyedül ott a gebasz, hogy a közszereplők lesznek jobban átvilágítva. EU-s pénzek, befizetett adó és hasonlók, mert ott nagy pénzek mozognak és majd hivatalos, bejegyzett címeken folynak majd a tranzakciók. Persze ott is tudnak majd mutyizni, ha nagyon akarnak, de jóval nehezebben, mivel átvilágított, publikus állami könyvelés lesz és ha titkolóznak (elvégre ők miért titkolóznának, hiszen minket, a népet szolgálják), akkor ott lehet sejteni, hogy sumákolás van a háttérben. Így viszont közzétehetnek bármit, arról nem tudod, hogy igaz-e vagy hamisított adatok. Ellentétben ha az EU-s források címéről érkezik 10000 BTC a Magyar Államkincstár címére, akkor tudod, hogy a tranzakció megtörtént. Ha onnan gyanús helyekre vándorolnak kisebb-nagyobb összegek, akkor az feketén-fehéren ott van és meg lehet szorongatni a töküket. Ellentétben a Nokiás dobozokkal, amit vagy lefülelnek valós időben, vagy bottal lehet ütni a nyomukat.

    (#27) EclipseGT: "Ha a bank nyúl le 500 millát, akkor fujj-fujj, ha a bitcoin váltók (lassan már hetente), akkor az nem baj."

    A bank állami hátszéllel, legálisan teszi mindezt.

    (#77) gabber01: "Képzeljük csak el ha bevezetnék hivatalos fizetőeszközzé, mondjuk vegyünk egy kiló kenyeret 0,0000001 BTC-ért. Ebben aztán tud gondolkozni és számolni az átlagember... :D"

    Képzeljük el, hogy egy kiló kenyér 10 satoshi. Ebben már tud számolni az átlagember. És akármennyi nullát be lehet még iktatni a végére és a tizedesjegyet eltolva milliBTC-ben, microBTC-ben és satoshi-ban számolva.

    Lehet úgy is nézni, hogy 1.00000000 BTC = 700 USD és úgy is, hogy 1 mBTC (0.00100000 BTC) = 0.7 USD.

Új hozzászólás Aktív témák