Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Fred23 #85 üzenetére

    Szerintem ez nem (elsődlegesen) anyagi kérdés, hanem kinek mire van igénye és lényegében mi a fontos. Én közalkalmazott vagyok, abból is a legalja (ráadásul 3H-s, mert feleségem is van két gyerekkel ;] :P ), szóval hidd el, ha valaki hát én tudom milyen az amikor akár évekbe is telik mire valamire összeszedem a pénzt.

    Ettől függetlenül, nekem pont a hang az ami például egy játékban/filmben (ha nagy ritkán oda jutok egyáltalán) a legtöbbet adja pluszban. Nekem a grafika a "másodlagos" (ha döntenem kell)... Voltak nagyon komoly gépeim több is (i7 +780 GTX meg ilyenek), de mindet eladtam és a mostani gépem maximálisan kielégíti az igényeimet (Skyrim fut rajta maximum grafikán FHD-ben és ráadásul teljesen passzív, vagyis néma csendben van éjszaka).

    És írtam, hogy most én is alaplapi hangcuccot használok. De egyedül amiatt nincs most komoly hangrendszerem (bár a fejes láncomat szeretem), mert pár hónapon belül házvásárlás és egy komolyabb műhely (~100 m2) építése van terítéken, ezért most (nagyon idézőjelben) minden úri huncutságomat felszámoltam / eladtam a "nagyobb jó" érdekében. De jön még kutyára teherautó, és az első adandó alkalommal ismét lesz komoly(abb) rendszerem... :K

    Azt feltételezem, hogy a többség pont így gondolja, mint én.
    Ez a tipikus "10 milliárd légy nem tévedhet..." esete. Ezen kár elindulni és érvként felhozni ("vehetek a kerékpáromra egy új váltót, lámpát, bármit" ugye... amire meg én nem költenék egy forintot sem, van biciklim szolgál, ennyi).

    Vagy például én sem adok ki cigire, vagy piára havi 20-30k-t, miközben a környezetemben nagyon sokan meg igen. Én azt az évi 300k-t el tudom szórni mondjuk motorra, hangrendszerre, nyaralásra, vagy bármi másra (persze ugyanezen emberek azok, akik nem értik, hogy nekem hogy telik külföldi nyaralásra, nekik meg nem). Ettől ő még lehet, hogy sokkal boldogabb a saját döntésével, mint én az enyémmel. Szóval "ítéletet" nem szabad mondani. Egyik döntés sem helyes, vagy helytelen abszolút értelemben.

    És én nem is ilyen irányban akartam elindulni. Mindenki arra költi a pénzét, amire jónak látja. Csak arra akartam reagálni, hogy "az alaplapi hangkeltő mindenre elég" gondolatsor nem állja meg a helyét. Ha ennyi az igény akkor azt kell használni. De addig amíg valaki nem hallgatott meg egy komolyabb rendszert, addig balgaság leszólni, vagy minősíteni azokat akik költenek rá, vagy olyan kijelentést tenni, hogy "felesleges"... ;)

Új hozzászólás Aktív témák