Új hozzászólás Aktív témák

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz bambano #120 üzenetére

    nagyon off
    Ez esetben bocs a kisregényezésért, teljesen úgy emlékeztem, a Metagalaktikában így emlegették.

    kevésbé nagyon off
    Nem akartam kikezdeni senki tudását és ismereteit, vaxot én csak nézőként éltem meg.

    Nézőként ill. a storyk hallgatójaként annyit tudok, hogy amikor pl. portolták a unix eszközöket, a VMS stabilitása is billent, ergo a unix eszközökkel volt a gond, nem az ősrendszerrel, ilyenekre gondoltam, amikor azt mondtam, csak a saját rendszereivel annyira atombiztos.

    Tudom, hogy sosem fog stabilitásban versenyre kelni egy PC egy mainframe-mel (a HP DL széria pl. bőven PC) - ha önmagukat hasonlítjuk.
    Ellenben ha egy komplett elosztott rendszert mérsz össze egy mainframe-mel, ott már néha érezni hasonló képességeket - stabilitásban, mivel annyi redundancia van már benne.

    Az viszont, hogy nincs bottleneck... azért függ az az átfolyó adatmennyiségtől, szerintem.

    Tényleg, kérdés: honnantól számoljuk a mainframe-et?

    még kevésbé nagyon off
    A PHP ilyen. Sőt, szinte minden scriptnyelv ilyen. Azért script, hogy ne fájjon a típusokkal bajlódás :) Ott a lua, ami beágyazható: nem típusos, nem is szépen struktúrált, script, mégis piszok hatékony.

    Az, hogy nem arra használják a PHP-t, amire egykor kitalálták - ez van. Kényelmes, gyors, és ma ezt fizetik ki, a vas olcsóbb, mint a jó programozó.

Új hozzászólás Aktív témák