Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gadgetfan_

    senior tag

    Na, azért az a Logitech cucc elég szánalmas volt a kis kijelzővel meg a navigációs gombokkal, nem véletlenül nem terjed el. Biztos vagyok benne, ha az Apple csinál egy ilyesmit, az valami merőben más lesz, azt pofonegyszerű lesz használni és baromi jól fog kinézni és mindenki ilyet akar majd egyet otthonra. Megjegyzem én is vevő lennék rá, mert már unom az asztalon lévő öt távkapcsolót rakosgatni ide-oda, és az eddig kapható "univerzális távkapcsolók" szart sem érnek, csak bonyolultabbá teszik az ember életét...

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz rudi #16 üzenetére

    "illetve azt vedd figyelembe, hogy a Harmony 1000 nagyjabol 5-7 eves termek. "

    Te állítottad párhuzamba az Apple leendő termékével, akkor most miért gond ha szerintem az szánalmas, nem ugyanaz a kategória?
    A többihez meg annyit, hogy szerintem nálad és nálam jobban tudják az USA szabadalmi hivatalában, hogy mit lehet levédetni vagy szabadalmi oltalmat kérni rá, az Apple-nél meg, hogy mit érdemes. Várjuk meg a végterméket és akkor majd ráérünk fikázni.
    Mostanában elég visszatetsző, hogy ha bármi szabadalommal előjönnek Apple-éknél, mindjárt megy a fika, hogy "ezt már mások megcsinálták/kitaláltál stb... minek ezt szabadalmaztatni ezmilyenmár!". Amikor meg kijönnek az új cuccal, Koreában meg Tajvanon akkor kapcsolnak, hogy ez miért nem nekik jutott eszükbe, ilyenből nekik is kell gyártaniuk pár milliónyit... Talán pont ezért védetik le.

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz dabadab #19 üzenetére

    Szerintem meg figyelmesebben olvasd újra a hozzászólásaimat! Teljesen normálisan és "értelmesen" érvelve kommenteltem, mint ahogy eddig mindig, az elmúlt pár évben mióta ide írogatok. Jó pár száz hozzászólásom alatt soha senki nem vádolt még trollkodással, mindig igyekeztem érvelni ha vitába is keveredtem valakivel. Az, hogy esetleg neked nem tetszik amit mondok, vagy nem értesz egyet vele, attól az még nem lesz trollkodás...

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz #65675776 #21 üzenetére

    "Azért a kontrasztot szerintem Te is érzékeled. Te kijelentheted vitán felül, hogy jó lesz. Ha valaki szkeptikus, akkor viszont szerinted semmi jogalapja nincs arra. Szerintem meg pont ugyan annyi, mint neked kijelenteni azt, hogy biztosan jó lesz."

    Nem tudom ezt melyik mondataimból szűrted le, nem volt szándékom ezt az érzést kelteni. Azért szerintem azt te is látod, hogy az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy ha az Apple felkarolt egy mások által lesajnált, elfeledett vagy esetleg valami miatt elhalt ötletet, technikát, abból ők általában egy stabilan működő, könnyen, egyszerűen használható és a maga minimalista módján nagyon szépen dizájnolt sikeres terméket készítettek... Ezt azért a legvérmesebb ihater is el szokta ismeri, nem kell ehhez fanboynak sem lenni. Ezt próbáltam megfogalmazni, csak röviden, az első hsz-ben.

    A problémát meg nagyon is látom az amerikai szabadalmi rendszerben, nincsenek illúzióim, eléggé képben vagyok, nem egy konferencián hallgattam végig hosszú előadásokat (kétszer az államokban is), igaz, főleg inkább formaterv, design oltalom témában... Nekem egyáltalán nem szimpatikus az Apple hozzáállása, főleg az agresszív perekkel, de azt is tudom, hogy ez annál jóval bonyolultabb mint ahogy a médiában sokszor szóba kerül. Egyrészt nem csak az Apple csinálja ezeket, hanem szinte minden tőkeerős cég megteszi az USA-ban, csak a hírekben mindig az Apple kerül terítékre, mert rájuk mindenki odafigyel, nem tudják fű alatt intézni a dolgaikat.
    A Logitech meg szerintem mivel Kaliforniában is van egy központjuk biztos levédette a maga termékét anno az USA-ban is, azért ők sem nyeretlen kétévesek, elég nagy cég, úgyhogy nem hiszem, hogy megvalósulna az, hogy visszamenőleg perelné őket az Apple :) Azért annyira nem rossz az amerikai szabadalmi rendszer sem, hogy két cégnek is kiadnák ugyan azt a licencet, nyilván olyan alapvető eltérések vannak a két beadvány között, hogy külön szabadalomnak számít.

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz rudi #28 üzenetére

    Szerinted ez volt a gyökere, szerintem meg nem. Én a cikkben írtakra reagáltam először, ami nem szabadalmakról szól, hanem egy univerzális távkapcsolóról amit az Apple tervez elkészíteni. Erre írtam, hogy biztos jobban megcsinálják mint az eddigi próbálkozások. Mások kezdték feszegetni, többek kötött te is, ennek a szabadalmi vonatkozásait, és erre én lettem letrollozva, aki cikk légyegére koncentráltam.
    Engem baromira nem érdekel, hogy ki mit gondol az amerikai szabadalmi rendszerről és sokakkal ellentétben nem tekintem személyes problémámnak a vélt vagy valós hibáit. Engem inkább az bosszant, ha valaki fogalom nélkül kritizál valamit, amibe igazából nem lát bele, ezrét szoktam csak reagálni ebben a témában.... Az amerikai szabadalmi hivatalnak és rendszernek nyilván sok hibája van, nem de nem hiszem, hogy innen a partvonalról bekiabálva fogjuk megoldani. Arra még végkép nem áldoznék energiát, hogy olyas valamiről vitázzak, ami egy prekoncepció, miszerint "Ha most hagynak neki egy ilyet levédeni, akkor szerinted korrekt, hogy jogalapot kap olyan eszközök támadására, amiket jóval azelőtt létrehoztak, hogy az apple benyújtotta a szabadalmát".

    "Az, hogy az Apple vagy bárki más hogyan oldja meg az univerzális érintős távirányítót, mint olyat, és hogy melyik termék milyen volt/van/lesz, engem teljes mértékben hidegen hagy."

    Itt a különbség a kettőnk felfogásában, mert engem inkább ez érdekel... :)

    (#24) Sanya: Nem csak láttam, tapintottam is pár éve. Suli meg nincs ma sajnos, tizenhat éve lediplomáztam, de köszi! :D

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz #65675776 #29 üzenetére

    Szerintem nem sok cég lehet, aki nem védeti le egyből a szellemi termékeiket. Manapság mikor az ipari kémkedés, ilyen magas szinten van, csak ez az egy védelem a biztos.
    Azért ne legyünk ennyire álnaívak! :) A Logitech egy multicég, tele jobbnál jobb jogászokkal, furcsa lenne ha bármelyik terméküket ne védetnék le egyből, ahogy megtervezik... Ha meg mégse, az akkor legyen az ő problémájuk, nem vethetik az Apple szemére a saját hülyeségüket :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz dabadab #32 üzenetére

    Neked tényleg nagyon súlyos szövegértési problémáid vannak, ha mindebből ezt sikerült levonnod. De mindegy, ha ettől jobban érzed magad, gondolj rólam amit akarsz, nekem nem fáj.

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz rudi #34 üzenetére

    Már elnézést, de azt hittem a hír a távkapcsolóról szól, és az a lényege, mert a cikk 90%-ban erről szólt, csak az utolsó, erősen flame szagú beszúrt mondat szólt a szabadalomról. Én kérek elnézést, hogy a poszt szövegére koncentráltam! :R Szerintem itt zárjuk le, oszt jó napot...

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Új hozzászólás Aktív témák