Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz #65675776 #21 üzenetére

    "Azért a kontrasztot szerintem Te is érzékeled. Te kijelentheted vitán felül, hogy jó lesz. Ha valaki szkeptikus, akkor viszont szerinted semmi jogalapja nincs arra. Szerintem meg pont ugyan annyi, mint neked kijelenteni azt, hogy biztosan jó lesz."

    Nem tudom ezt melyik mondataimból szűrted le, nem volt szándékom ezt az érzést kelteni. Azért szerintem azt te is látod, hogy az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy ha az Apple felkarolt egy mások által lesajnált, elfeledett vagy esetleg valami miatt elhalt ötletet, technikát, abból ők általában egy stabilan működő, könnyen, egyszerűen használható és a maga minimalista módján nagyon szépen dizájnolt sikeres terméket készítettek... Ezt azért a legvérmesebb ihater is el szokta ismeri, nem kell ehhez fanboynak sem lenni. Ezt próbáltam megfogalmazni, csak röviden, az első hsz-ben.

    A problémát meg nagyon is látom az amerikai szabadalmi rendszerben, nincsenek illúzióim, eléggé képben vagyok, nem egy konferencián hallgattam végig hosszú előadásokat (kétszer az államokban is), igaz, főleg inkább formaterv, design oltalom témában... Nekem egyáltalán nem szimpatikus az Apple hozzáállása, főleg az agresszív perekkel, de azt is tudom, hogy ez annál jóval bonyolultabb mint ahogy a médiában sokszor szóba kerül. Egyrészt nem csak az Apple csinálja ezeket, hanem szinte minden tőkeerős cég megteszi az USA-ban, csak a hírekben mindig az Apple kerül terítékre, mert rájuk mindenki odafigyel, nem tudják fű alatt intézni a dolgaikat.
    A Logitech meg szerintem mivel Kaliforniában is van egy központjuk biztos levédette a maga termékét anno az USA-ban is, azért ők sem nyeretlen kétévesek, elég nagy cég, úgyhogy nem hiszem, hogy megvalósulna az, hogy visszamenőleg perelné őket az Apple :) Azért annyira nem rossz az amerikai szabadalmi rendszer sem, hogy két cégnek is kiadnák ugyan azt a licencet, nyilván olyan alapvető eltérések vannak a két beadvány között, hogy külön szabadalomnak számít.

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz #65675776 #29 üzenetére

    Szerintem nem sok cég lehet, aki nem védeti le egyből a szellemi termékeiket. Manapság mikor az ipari kémkedés, ilyen magas szinten van, csak ez az egy védelem a biztos.
    Azért ne legyünk ennyire álnaívak! :) A Logitech egy multicég, tele jobbnál jobb jogászokkal, furcsa lenne ha bármelyik terméküket ne védetnék le egyből, ahogy megtervezik... Ha meg mégse, az akkor legyen az ő problémájuk, nem vethetik az Apple szemére a saját hülyeségüket :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

Új hozzászólás Aktív témák