Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    Tegnap beszéltem kollégámmal, hogy miket lopott el az intel az alpha-tól. :O Az AMD pedig megvette ezen licenceket. Ezek után... Cégfilozófia... Az intel szerintem csak parasztvakít a 10 nanoval, minek gyártson 10 nanon jó drágán, ha 14 nanon simán ver mindent, és megy a szekér. A szerverpiac lesz érdekes, ugyanis már gyártják a 7 nanos ZEN2-t, és a 48 magos EPYC-eket. Ott 2 Socketen 96 mag, 4-en 192 (2 db 2 utas lap valami saját interconnect-tel összefűzve, gyártónként eltérhet), így pl. egy sima UCS max kapacitása 1 lapnyi rétegben (2U/3U???) annyi, mint az intel 7 socket-en, 2 rétegben, azaz a magsűrűség sokkal nagyobb lesz, az órajel is magasabb lehet, mint 14 nanon, így az adatközpontok és felhők óriást profitálhatnak ebből. Hogy a ZEN2-ből hány féle processzort fognak gyártani, az még kérdéses szerintem, mert az ultravékony gépekbe jól enne vmi 5 W TDP-s cucc, arra pedig bőven jó lenne a mostani 4 magos CCX + VEGA kombó 7 nanon, vagy akár még kisebb 2 magos, ST-s CPU + kisebb IGP is, hogy elférjen a kütyüben, ne csak a magok tiltásával érjék ezt el.

    A 9xxx széria lehet, hogy már 10 nanos lesz, egyelőre semmit nem tudni róla, de ha nem, akkor sok értelme nincs neki, max. annyi, hogy újabb lapot kell venni hozzá. Végülis, aki 3., vagy 4. genről vált, annak úgyis újat kell venni. :)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák