Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    Apám halálát úgy jósolta meg ijesztő pontossággal egy korábban sosem látott, hirdetési újságból kinézett látóasszony (akihez én csak egy barátomat elkísérni mentem el), hogy aznap kaptunk orvosi papírt arról, hogy egészséges. A látóasszony teljes magabiztossággal közölte, hogy az orvosok sajnos tévednek -- és igaza lett.

    Amúgy nem hittem benne. Amikor megláttam a cifra szoknyás, fejkedős öregasszonyt a fekete macskájával és krostálygömbjével, alig bírtam visszatartani a röhögést...

    MaCS

    UI: Ja, és a barátom szerelmi bánatára is precízen megmondta, hogy a barátnő már az exével kavar.

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ubyegon2 #47 üzenetére

    Én azóta is akognitív disszonancia állapotában leledzem. Mert tulajdonképpen EBBEN nem vagyok hajlandó hinni. Sok mentális, spirituális dologban igen, de ez már nagyon túl van ezen a szinten.

    De túl azon, hogy életem egyik legtragikusabb eseményéhez kapcsolódik, teljesen tiszta fejjel sem tagadhatom, hogy ez nem cold reading vagy hasonló, szélhámosok által gyakorolt trükk volt. Én eleve nem akartam odamenni, nem is apámról kérdeztem a nőt, és mellesleg éppen a teljes nyugalom állapotában voltam, mivel apám, aki soha életében nem volt beteg, éppen aznap kapott egy tiszta leletet. Arról volt papírunk egy több napos, teljes körű kivizsgálás alapján, hogy semmi baja.
    Ehhez képest az a nő kérdés nélkül közölte, hogy apám heteken belül meg fog halni, és az orvosok benézték a vizsgálatokat. Azt is megmondta, hogy hogyan fog meghalni. Mindez pontosan bejött neki, semmiben nem tévedett -- pedig belőlem erre vonatkozó információt nem szedhetett ki, mert ugye én az ellenkező jelekről tudtam. Mellesleg nem is kérdezett. Egyetlen szót sem.

    A barátomat sem faggatta, hogy az rávezethesse a megoldásra.

    Mellesleg az én jóslatomért a tarifája töredékét kérte (amúgy is olcsóbb volt, mint a többi hirdető), mert túl rossz hírt kellett mondania.

    Egyébként heccből, kíváncsiságból, ajándékból több, sokkal jobban menő "szakembereknél" is jártam, akiket mások ajánlottak. Na, ezeknél pontosan tudni lehetett, hogy hogyan informálódnak. Nem vezettem őket félre, de vigyáztam arra, hogy a gesztusaimmal, hanglejtésemmel, stb. ne segítsem őket. Orbitális baromságokat hoztak ki, már a múltamról és a jelenemről is. (Az egyik azóta a legfelkapottabb sztárjósok egyike, horribilis tiszteletdíjjal.)

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ubyegon2 #49 üzenetére

    Így van. Más az, amire a tudomány (még) nem ismeri a magyarázatot, és megint más az, ami konkrétan kizárt.
    Én hiszek egy spirituális szintben (vö. közös tudatalatti), amelyet számos kísérlet is valamilyen szinten képbe hoz.

    Vagy ott van mondjuk a radiesztézia (földsugárzásmérés, -keresés pálcával, ingával, tetszőleges segédeszközzel). Ez sokak szerint sarlatánság.
    Na, én ezt bő harminc éve tanultam, és évekig aktívan gyakoroltam. Jelentem: működik. Eleve túl jó a személyes statisztikám ahhoz, hogy ne tartsam valósnak, másrészt kórházi osztályokon végeztem vakteszt jellegű méréseket, számomra is meglepően jó korrelációval a mármeglevő statisztikákkal.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ubyegon2 #51 üzenetére

    Vannak azért érdekes "látások" is. Még egy földtörténeti korral ezelőtt történt, a második magyarországi agykontrolltanfolyamon. A feladat: távgyógyítás. Na, ez nekem akkor és azóta is a fejvakargatós zónába esik, de azért volt egy kis megdöbbenés:

    Az ügymenet a szokásos, menjünk le alfába, hangolódjnk össze, aztán az egyik fél (éppen én) gondoljon arra, akit meg akar gyógyítani. Egy barátom édesapja éppen rondán náthás volt, gondoltam, ártani nem tudunk neki... A párom mondja, hogy lát valakit, de csak homályosan, és csak térdtől felfelé, mintha nem lennének végig lábai. Naja... Az illető mindkét lábát térdnél amputálták.

    A nátha maradt.

    A rézpálca (lengyel pálca) pedig trükkös eszköz. Nincs ugyanis benne semmi okosság, nem igazi műszer. Hasonlóan az ingához, az Y-vesszőhöz és társaikhoz ugyanis semmi mást nem csinál, mint az ember öntudatlan, saját maga által sem érzett mozdulatait mutatja ki. A műszer tehát az ember, aki megtanulja, hogy mit érzékeljen. Baromi sokat kell gyakorolni hozzá, és szívás, hogy a legtöbb sugárzás esetén nincs visszajelzés, a sugárzási térkép pedig nem statikus. (A föld alatti vízvezetékek mondjuk nem nagyon másznak el...)

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ubyegon2 #53 üzenetére

    Silva egy lelkes amatőr volt, aki ügyesen csinált üzletet az agykonrtollból. Ami mellesleg tele van agyrémmel, de megfelelő interpretációval oktatva hasznosnak bizonyult. (Domján László szerintem jól oktatta, de ehhez is kellett még némi tanulói konverzió. Mondjuk úgy, hogy a módszer eléggé alacsonyra céloz...)
    Szóval semmiképpen sem tudományos (ahol tudományoskodni próbál, ott röhejes), de meglepően jól működik.

    A pálcát és társait meg kell tanulni használni. Nem egy ördöngösség, de nagyon sok gyakorlást igényel. A lényege röviden az, hogy de facto magunkat trenírozzuk. MAgunknak teszünk fel kérdéseket, és magunknak válaszolunk. A trükk az, hogy a válaszunk egy tudat alatti szintől jön. Éppen ezért nem csoda történik, és a megbízhatósága sem garantált.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz ubyegon2 #55 üzenetére

    Igen, a Silva-könyv tele van kifejezetten idegesítően bugyuta amerikai történetekkel. Amikor eljutottam eddig, szerencsére már megvolt a belső fordítókulcsom az amerikai stílushoz, úgyhogy relatíve tiszta fejjel vettem a könyvet és a tanfolyamot -- ez utóbbi meg ugye eleve elég jól honosított stílusban ment.

    A Társas érintkezés pszichológiájával jóval később futottam össze, és tényleg nagyszerű könyv.

    A reikivel csak érintőlegesen találkoztam egy végül más irányt vett csajozás kapcsán. Azalapján, amit az alapjairól tudok, szerintem is működnie kell.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák