Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #4 üzenetére

    Köszi, azt is külön, hogy átnézted! :R Kora hajnalban írtam le ezeket, mert láttam, milyen sokan belefutnak ebbe és én már sokat olvastam az SSD-s topikokban tőletek a témáról. Majd még átmegyek rajta és a részleteket meg amiket írtál szépen értelmezhetőbbé próbálom tenni.
    (egyébként tényleg nem kellett kutatnom, mivel az állt össze a fejemben, amit főleg Te írtál le már rengetegszer a szaktopikokban, így azért nem volt nehéz)

    A harmadik, hogy a fstrim systemd service-t valóban érdemes letiltani, de nem azért, mert kárt okozna, mert úgyis hatástalan lesz NVMe-n, hanem csak hogy ne próbáljon lefutogatni rendszeresen a semmiért.

    Erre gondoltam én is, hogy minek fusson még egy service, ha nincs értelme, de mint írta a kolléga, lehet vegyes felállás is a gépben, akkor jó ha megmarad.

    A mount paraméter valóban jogos a discard-nál. :K

    A discard opció kicsit zavaros nekem is, ugyan az archwiki írja, hogy semmiképp ne hagyjuk benn, de ezt már máshol is írták régebben is. Bizonyos felhasználási módoknál nem jó, de NVME meg pont az ilyen felhasználási módra lenne jó.

    Na majd ha átfésülgetem, rádírok és újra átfutod, jobb ha szagértő szem is látja, ne maradjon tárgyi tévedés benne. Köszi előre is! :R

    Szerencsére az elején van a hsz-ed, így aki az írást átbogarássza, az látja ezt is. ;)

    Amúgy minap láttam az M.2-es csatlakozóval foglalkozó hsz-eket, tényleg nem egyszerű, főleg annak, aki totál laikus.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák