Új hozzászólás Aktív témák

  • ernyo15

    csendes tag

    Sziasztok!
    Elég régen jelentkeztem de követtem a fórumot (örülök amikor van "mozgás"). Most tudok újdonságot írni, kipróbáltam két köretnek való burgonyás receptet, a gratin szerintem önállóan is fogyasztható bár a másik is úgy mint ahogy a héjában sült krumplit szokás. A gratinnal most kipróbáltam az ovális Luminarc edényt, jól vizsgázott.
    A receptek:
    Burgonya au gratin
    Hozzávalók
    400 g enyhén keményítőtartalmú burgonya, hámozott
    50 ml tej
    50 ml tejszín
    Frissen őrölt bors
    Szerecsendió
    40 g Gruyère vagy félérett sajt reszelve
    Melegítse fel az AirFryer készüléket 200 ° C-ra. Szeletelje a burgonyát ostya vékonyra.
    Egy tálban keverje össze a tejet és a tejszínt és ízlés szerint ízesítse sóval, borssal és szerecsendióval. Kenje be a burgonyaszeleteket a tejkeverékkel (én egy tálban összekevertem).
    Tegyük a burgonyaszeleteket a quiche serpenyőbe („szétterítjük” mint egy rakott burgonyához), és öntsük a maradék krémkeveréket a tálból a burgonya tetejére. A sajtot egyenletesen ossza el a burgonyán.
    Helyezze a quiche serpenyőt a sütő kosárba, és csúsztassa a kosarat az AirFryer készülékbe. Állítsa az időzítőt 15 percre, és süsse meg a gratint, amíg szépen meg nem pirul és kész. (Ekkor már szép pirult volt, fogpiszkálóval beleszúrtam, úgy éreztem még kissé „ress” a krumpli így még 5 percre visszatettem sülni. Lehet legközelebb a sajtot kicsit később teszem rá nem az elején.)
    Hasselback burgonya
    Hozzávalók
    4 közepes méretű burgonya
    Olivaolaj
    Só, bors
    Hámozza meg a burgonyákat és vágjon le egy kis szeletet az aljukról, hogy laposan feküdjenek (én nem vágtam le mert elég laposak voltak ). Készítsen kis bemetszéseket a burgonyában, de ne egészen az aljáig. Tegyen egy kis olajat a bemetszések közé, és szórja meg a burgonyát sóval és borssal.
    Süsse a burgonyát az Airfryerben 20 percig 190 fokon majd további 5 percig 200 fokon.
    Ezt lehet még úgy „fokozni” hogy a bevágásokba sonkát és sajtot teszünk.

    A #229 hsz-ben látható szuflé receptje:
    Reggeli szuflé
    Hozzávalók
    2 tojás
    2 evőkanál (könnyű) tejszín
    Piros chili paprika
    Petrezselyem
    Ízlés szerint só
    Finoman vágja fel a petrezselymet és a chilit. Tegye a tojásokat egy tálba és keverje hozzá a tejszínt, a petrezselymet és a chilit.
    Félig töltse fel az edényeket (kis szuflé formák) a tojás keverékével. Süssük a szuflékat 200 fokon 8 percig. Ha soufflés baveux-ot (puha) kíván tálalni, akkor 5 perc főzés is elegendő.

Új hozzászólás Aktív témák