Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Yürei #110 üzenetére

    Ahhoz képest 10ből 9 cs szerver tört a játékosok 70-80%a szintén no steam-es.

    Pedig counter strike source esetében igazán nem érdemes tökölni a tört vackokkal, meg a csalókkal. Egyszer kell csak kifizetni azt a 7000 -et, aztán játszhatsz amennyit akarsz. Ha frissítik akkor megkapod azonnal, és mehetsz legális server -re.
    Amikor ez a játék kerül szóba valahol, mindig megjegyzem hogy ha valaki szereti, annak igazán nem sok az a 7000 a normális játékélményért cserébe...
    Sajnos az én szemem nem túl jó (elég egzotikus baja van) ezért béna vagyok az ilyen reflex programokban, de azért ismerem a játékot. Pár perces időtöltésre éppen úgy alkalmas, mint azoknak akik elmebetegek, és egész nap játszanak.. :D Talán ezért is olyan sikeres.. (ja, és a steam -el együtt még linux alatt is tisztességesen beüzemelhető. Volt olyan esetem amikor valakit csak ez a program tartott windows -on, én pedig azonnal kisegítettem, hogy ha már csak ennyi a baja, akkor had szabaduljon meg az ablakoktól.. :) )

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Yürei #113 üzenetére

    Sajnos a legtöbben akármennyire szeretik is nem hajlandóak érte pénzt kiadni ha ingyen is meg tudják oldani.

    Dehát épp ez az, hogy nem lehet rendesen megoldani törve. Vackolni kell a frissítéssel, vackolni kell a steam töréssel, vackolni kell a tört serverrel, a csalókkal, a hibákkal.
    Ettől mind megmenekülnek 7000 ft -ért....
    Csak egy példa. Egy doboz cigaretta olyan 600 ft körül lehet most, ha minden igaz. Most körülöttem épp senki sincs akitől megkérdezhetném.. :D
    Alig pár dobozért cserébe rendes játékélményt kaphatnak.

    Persze én nem azt mondom hogy nem szabad letölteni semmit. Már számtalanszor kifejtettem a véleményemet itt a forum -on. (pl potenciális vásárló, és letöltő nem ugyanaz, illetve a légbőlkapott "veszteség" összegek, vagy a már nem kapható, helyileg nem kapható tartalmakról) De ha egyszer tényleg nagyon szereti valaki ezt a programot, és nem telik el nap hogy ne játszana vele, akkor miért ne érné meg a szenvedéstől való megmenekülés azt a 7000 ft -ot?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Wolverine

    félisten

    válasz Yürei #124 üzenetére

    A Hellgate nem volt MMO :)

    Egon, azokkal is csak addig tudsz játszani, amíg van olyan oprendszer, ami futtatja őket... ha nem lesz, akkor akármilyen zseniális pl. az IG2, vége lesz.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Sheltem77

    aktív tag

    válasz Yürei #127 üzenetére

    Ja látom ez a gondolat már másban is megfogalmazódott(visszaolvashattam volna) :R

  • zozoo83

    tag

    válasz Yürei #151 üzenetére

    Azért sokkal többen vennének ha olcsóbbak lennének a játékok, igazából a magyar fizetésekben keresendő a probléma, azért sok az ára a szoftvernek, de én is többet veszek ha valami jó kis akció van. Pl most vettem meg a HL2 Orange boxot kemény 1900-ft-ért ami 5 játékot tartalmaz. És most volt egy hétvégi akció a Steamen is ott szintén 5 játékot vettem 570 Ft-ért, és még a Tropico 3--ért is kifizettem ott a 3700-at! Mégse 12.000! Annyiért már húznám a számat, mert egyszerűen nekem annyit nem ér egy játék. Úgyis a nagyobb része 1 hét alatt a polcon porosodna, én azokat szoktam megvenni általában melyek számomra "örökzöldek" best sellerek :)

  • Domi_Jani

    tag

    válasz Yürei #156 üzenetére

    Én kereskedelemben dolgozom, pl amikor a lcd vagy plazma tv-k 160-200e nél kezdőtek az árak, nagyon kevesen engedhették meg maguknak ezt a "luxust", de mióta elérte a 100e-es lélekhatárt már nem csak a tehetősebbek vesznek ilyen cuccokat hanem az átlag keresetes emberek is mert ugy gondolják h ez az az érték amennyit kifizetne egy ilyen dologért. Én ugyanígy vagyok a játékokkal és sok más dologgal is. és mint irtam 12e-t nem ér meg nekem Egy játék, vagy nagyon ott kell lennie, viszont 3-4ezres határ az nagyon reális szerintem, szerintem ez az a határ ahol az ember pl havi rendszerességgel bemenne egy boltba és játékokat vásárolna.
    Régen így voltam a telefonállással is mikor még 100ft volt egy perc beszélgetés, kétszer is meggondoltam h felhívjak e valakit vagy sms-t küldjek csak és elég volt havi 2500-as feltöltő kártya. Mióta 20-30ft körül mozognak a percdíjak azóta ennek a 3szorosát is eltelefonálom havonta. sőt...

    A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

  • ddekany

    veterán

    válasz Yürei #156 üzenetére

    Nyilván sokat kalkuláltak ezen a játékok eladásával foglalkozó cégek... hiszen őket más nem is érdekli, csak a rideg számok. Nekik megvannak a felmérések és statisztikák... Másfelől egy cég rövidtávú érdekei pl. nem feltétlenül egyeznek a hosszútávúakkal, meg már láttunk sok mindent az iparban, ami végül, az idő telésével, baromságnak bizonyult, szóval hasraesni sem kell előttük. De én ezekben nem is mernék nagyon véleményt formálni... kaotikus rendszerek ezek, mert élőlények vannak benne. Csak itt fórumin mindenki olyan okos, azonnal tud mindent... ;]

    Én csupán a saját példámat tudom felhozni: soha nem adnák ki pénz játékért. Viszont, bevallom, ennek ellenére összességében már nem is keveset játszottam életemben. Ha ez nem lett volna elérhető ingyen, annyi változott volna, hogy csak hírből tudnák ezekről. Na bumm... (Dettó ugyan ez filmekkel. Ember megnézi egyszer... "vazzz ez de nevetséges volt... na mindegy, legalább gyakoroltam angolt 90 percig", gyalu.) Így legalább meg volt az ipar esélye rá, hogy rákapasson... nálam nem működött mondjuk. De ha valaki soha nem kapott rá, mert a fene vesz pénzért ilyesmit amíg nem kapja el a gépszíj, akkor az talán általában úgy is marad. Mondjuk itt a gyerekek egy külön kategória, mert terrorizálják egymást szociálisan, aztán nyafognak a szülőknek... meg hát ők még jobban lelkesednek ilyen baromságok iránt... Szóval na, nem egyszerű kikalkulálni, mikor a legtöbb a bevétel. Talán így a legjobb ahogy van, már a játékiparnak, hogy volt egy nagy warez időszak, amikor rászokott a társadalom a játékokra, aztán a Net fejlődésével beszigorítanak, és learatják a termést.

    Hogy on-abb legyek, szerintem továbbra is kevésbé szopatós a netes ellenőrzés mint a DVD bepakolós. Igaz hogy laptopon pl. nem mindíg online az ember, de azt megszívják néhányan, a DVD bepakollás meg mindenkit a sírba kerget. Az, hogy később nem veheted elő a játékot... az gáz (bár mai játékoknál talán egyre kevésbé lesz trend az igény a nosztalgiára) viszont azt megtehetnék a cégek, hogy pár évvel a játék megjelenése után kiadnak egy patch-et ami netfüggetleníti a cuccot, aztán annyi. Bár én a helyükben lehetm nem tenném ezt meg, mert akkor kevesebb új játékot fog venni a nép. Talán...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Yürei #143 üzenetére

    Első kérdésedre a válasz, hatázotott nem. Nem gondolom, hogy valaki így csinálja. Ha újra elolvasod a hozzászólásom, akkor látható, pont azt mondom, hogy ha va is pár ember aki így csinálja, az elhanyagolható.

    Van ugye ez az állítás:
    "...2 hétig életképes védelem is kemény pénzeket hoz a konyhára. szóval megéri csinálni."

    De nem értem az állítást milyen számadatok támasztják alá? Milyen emberi motiváció lehet mötötte? Ez utóbbira próbáltam kissé viccesre sikerült szituációt felvázolni.
    A fenti két kérdésem közül, a másodi érdekel inkább, mert a számadatokat rengeteg tényező torzítja.

    A StarForce pont azért volt felkapott, mert eleinte nem lehetett törni. Külmbféle elrejtési technikák kellettek hozzá, meg háttérben futó az ellenőrzést befolyásoló programok is. Nem tudom, hogy ez mennyiben változott az idők folyamán, mert annyira nem követtem a sorsát.

    "Javaslom nézz fel egy egy publikus torrentre mennyien töltik azokat a bizonyos játékokat amiket tovább tartott feltörni."

    Monjál már pár játékot, amit nehéz volt feltörni és jó eladást produkált. Elsődlegesen az online médiából tájékozódom, de ott mindig csak azokat említik, amiket még kijövetel előtt feltörték. Vagy azt, hogy ez most feltörhetetlen, de 2 nap múlva már tölthető is.

Új hozzászólás Aktív témák