Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz borg25 #45 üzenetére

    Általánosságról hallottál?

    Hallottam már, és úgy maradt meg, hogy ha két hétig székrekedésem van, utána meg két hétig fosásom van, akkor átlagban elég jól vagyok, kár hogy ez nem fedi a valóságot :)

    Most, hogy te kriptóvalutát bányászol s az áram a legfőbb gondod, s örülsz neki, hogy a videokártyák ára normalizálódott egy dolog. De képzeld a világban vannak más dolgok is!

    Hűha...

    Te beszélsz általánosságról aztán speciálisan kiemeled azokat a területeket ahol a saját igazadat véled látni.

    Amit írtam:
    Az hogy éppen mi a drága, a hely, az áram a hardware a szoftware platform vagy maga a futtatott applikáció azt mindig az aktuális feladat dönti el. Van ahol a négy fal a legdrágább, van ahol a vas és az áram és van ahol a szoftware.

    Az változatlan formában tökéletesen megállja a helyét és azzal szemben amit te szajkózol még általános is. A te első példád a nagyvilág dolgainak egy olyan szelete ahol valóban a SW (licensz) a drágább. És emellett van még jó pár másik zsíros szelet is. Csupán azokat (még) nem látod

    Ülj le fiam ez bizony egyes.
    Egészen biztosan nem vagyok a fiad :)

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz borg25 #45 üzenetére

    Johat, ha veszel egy orace licencet, amiben szeretned a szimulacioik eredmenyeit tarolni es kiertekelni, akkor 160k$ a szoftver, viszont venned kell olyan 10000 processzort a szimulaciokhoz, darabjat ugy 5000-ert, az meg 50000k$ csak procira(meg nincs halo, alaplap, memo, etc), szoval nagyjabol 500-szor annyiba kerul a hardver mint amit te szoftverre elkoltottel. Akkor melyik is a dragabb?

    Ulj le fiam, fekete pontot kapsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák