Új hozzászólás Aktív témák

  • icyshadow

    csendes tag

    válasz sultansmith #525 üzenetére

    Mivel az elektromos autó, illetve a bányagép sem a semmiből materializálódik, így a válasz az, hogy mindkettő. Az elektromos autó esetében meglehetősen [jelentékeny] az előállítás, illetve az ártalmatlanítás kibocsátása is. (A bányagépről nem tudom van-e adat. A cikk értelemszerűen az áramról szólt.)

    Szerintem a megfelelő nézőpont valahol ott kezdődik, hogy az ember megérti, hogy nincs igazán olyan, hogy zéró kibocsátás. Még az úgynevezett zöld energia esetében sem. A megépítésnek mindig van szén-dioxid költsége. A napelemek esetében is.

    Amennyiben ez az alap megvan, akkor onnantól minden felhasználási terület, ami nem feltétlenül szükséges az emberiségnek, az csak a civilizáció végéhez való közeledést gyorsítja. (És itt nem azt kell elképzelni, hogy mind meghalunk. Hanem, hogy elérünk egy kritikus szintet a víz-, élelmiszerhiány, illetve az ezekből fakadó problémák miatt.)

    Szóval felelős hozzáállással nem lehet különbséget tenni egy felesleges tevékenység és egy felesleges, de kevésbé káros energiával működtetett tevékenység között. (Felesleges helyére azt rak mindenki, amit akar. Szerintem a személyautózás is az, de nyilván esetfüggő ez is.)

Új hozzászólás Aktív témák