Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zicky

    tag

    válasz DarioRossi #150 üzenetére

    Szia!

    Azt írod, hogy hálózat van.

    Tehát ha a 841-hez csatlakozol mondjuk egy laptoppal, a speedporthoz pedig egy asztali pcvel, akkor a wds -en keresztül a két gép látja egymást, az adatfolyam létrejön, tudsz fájlokat mozgatni közöttük....
    Ebben az esetben lennie kellene internetnek is, én úgy gondolom...

    A 841-ben a default gateway: 192.168.1.254
    Ezt megadhatod primay dns-nek is...
    Az IP címét a 841-nek- esetleg váloztasd meg 192.168.1.255 -re, de arra figyelj, ha a dhcp ki van kapcsolva benne, akkor csak a pc-n ezt az ip címet beállítva -kézi konfigurálással- fogod elérni a menüjét !!!!

    Ha belemész a speedport menüjébe, biztos van benne valami állapot kijelző alkalmazás, ami megmutatja, hogy éppen milyen eszközök csatlakoznak hozzá kábellel és wifin keresztül. Ott benne kell lennie a 841-esnek valamilyen módon; eszköznév vagy mac address. Ha nem találsz semmilyen jelenlét jelét a 841-es részéről a speedportban, akkor nem tudnak csatlakozni egymáshoz TP-Link wds-en keresztül. Így jártam én is a UPC-s connetct box-szal, mint ahogy azt már feljebb írtam.

    Próba képpen kösd össze őket kábellel, a beállítások változtatása nélkül. Ha nincs igy se net az alrouteren, akkor a beállításokkal van gond. Ha eljutottál odáig, hogy van net kábelen keresztül, akkor megpróbálhatod újra wds-sel. Ha nem jársz sikerrel, akkor nem tud a két router beszélgetni egymással... :( :(
    Ilyenkor -ha a kábeles összeköttetés végképpnem megoldható- marad a wifi extender...

Új hozzászólás Aktív témák