Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz quailstorm #21 üzenetére

    Én még anno a P4-emen is Win7-et használtam, amikor kijött még 2009-ben (bétát). De nem sokáig, mert mire kijött a végleges verzió, addigra már nem bírta eléggé a gép.
    Persze lehet ma már menne, de ez a konfig már jó mélyen van. Viszont amíg használtam, sokkal gyorsabb volt vele a gép mint XP-vel, és ubuntuval (még jó régivel, win7 előtt) is használtam egy ideig a hangon kívül minden oké volt, de ezzel is csak az volt a baj, hogy akkortájt még nem volt driver Audigy 4-re (köszönjük Creative). Azért ezek az idők már elmúltak, és igen, próbálgatni kell a disztrókat, DE-ket, viszont ingyen van.

    Mindenesetre, amikor XP-ről Win7-re válthattam, szinte megváltás volt...
    Néhány eset hogy túlnyomórészt miért nem váltanak az emberek XP-ről:
    - nincs pénzük újabb gépre, vagy nem akarnak rá szánni
    - nem értenek hozzá eléggé és/vagy leszarják.

    Ahogy néztem ezeket a mai XP-s hírtopikokat, sokan írnak be és próbálják bizonyítani és igazolást keresni arra hogy ez még bizony jó lesz egy ideig, és nem kell váltaniuk. Az idő akkor is ellenük dolgozik.

    (#32) berVi: Nem az a legnagyobb baj hogy ő XP-t használ és elvan vele, hanem hogy ezt még pár baromsággal karöltve terjeszti is.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • zed01

    őstag

    válasz quailstorm #21 üzenetére

    De nem megy az új chrome, lassabb mint az XP, szülők meg én se ismerjük, megszokott appoknak meg kuka vagy wine.

    A chome legalábbis ubuntun repositoryból frissül, tehát az operációs rendszer frissítéseivel mindig megkapod az aktuális legfrissebb verziót. Hogy melyik linux mennyire lassú az disztribúciófüggő. Lehet nem is tudod, de több grafikus felületet használhatsz ugyanazon a linuxon. Azt nem hiszem el hogy egy LXDE lassabb mint az XP. A megszokott appokkal kapcsolatban megjegyezném, én olyan régóta használok linuxot hogy windowson nem érezném jól magam, mondjuk a k3b írószoftver hiánya miatt. Linuxra már Steam is van, annyi natív játékkal, hogy akinek ez nem elég az festi magát. De ha speciálisan egy régi megszokott játékhoz apphoz ragaszkodsz, akkor valóban ott a wine, ami jó eséllyel viszi.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz quailstorm #21 üzenetére

    Elnézést, lejárt a szerkesztés.

    Flasht meg lehet felejteni. Az ablakkezelő meg a görgetés is laggol(az csak a böngészőben). Míg XP-n nem tette...

    Egyrészt a Flash kihalófélben van, másrészt most nem hazudok de nekem hibátlanul viszi a FF az összes Flash videót, persze ehhez nem Gnasht kell használni hanem az igazi Abode féle Flasht ami szintén benne van az Ubuntu alap repositoryjában, tehát az operációs rendszer egyéb frissítéseivel mindig megkapod az aktuális legfrissebb verziót. Hogy az ablakkezelő és a görgetés laggol, ahhoz azt mondanám valószínűleg olyan disztribúciót használtál ami nem való a te gépednek. Egy régi gépre nem Unitys Ubuntut, vagy KDE-s Kubuntut kell felrakni, hanem az LXDE-s Lubuntut, vagy XFCE-s Xubuntut. De ha annyira régi géped van hogy még a win98 sem fut jól, akkor ott vannak a speciálisan gyenge vasakra fejlesztett disztribúciók, mint például a magyar Susie.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz quailstorm #21 üzenetére

    AthlonXP-re én is raktam Vista-t (és Win7-et) ha van még hozzá min 1 GB Ram már jól megy.
    64 biteseket is néztem, nem jobbak érzetre mint a 32-esek. C2D felett már kell a Win7.
    (XP-n nem megy az XBMC és tetszik a WASAPI-val hangzása, valamint XP-vel újabb játékokon nem megy az AA)

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Új hozzászólás Aktív témák