Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Apollyon #16 üzenetére

    AthlonXP gépre biztos nem, most próbáltam ki, több a nyűg vele mint a haszon. Bár nem frissít és nem kell vírusírtó. Na ennyivel tud többet.
    De nem megy az új chrome, lassabb mint az XP, szülők meg én se ismerjük, megszokott appoknak meg kuka vagy wine.
    Flasht meg lehet felejteni. Az ablakkezelő meg a görgetés is laggol(az csak a böngészőben). Míg XP-n nem tette...

    Én megadom a lehetőséget, de ha nem csak egy webböngésző kell, akkor nem egy álom feltétlen, bár mint kiderült akkor se ha csak az kell.
    P4 SSE2-vel sokkal jobb a helyzet, de XP-n is.

    utas666-tal nagyon egyetértek, olyan VGA-knál meg totál esélytelen a linux. Csak akad a legkisebb mozgatásra is.

    3650 valóban nem mai, de az nem tudom mit hoz linux alatt, azért Win7 supportja még van ha jól emlékszek, meg nem is gyenge. De a jobban optimalizált zárt AMD driverekből nem kapott ha jól tudom. Persze én mondtam HD4k előttit, de az igazi probléma a HD előttiekkel van itt is. 9xxx-es radeonokból is van pár.
    Sőt Makón ismerős használt radeon 7000VE-t míg a táp el nem füstölt. Office elment rajta...

    A megszokáson és a kényelmen kívül a garantált kompatibilitás szól az XP mellett kb ennyi. Meg ha van scannered pl, valami régi fos. Remélem érthető vagyok.
    Azt meg nem tudom mondani hogy tizenév windows után baromi könnyű átszokni linuxra. Legyen az korszerű vagy kevésbé korszerű gép. És alternatívákat keresni, forráskódból fordítani, buherálni meg nem mindenkinek van kedve. (debianra pl nincs minitube, Ubuntu meg jól tud laggolni)

    (#20) Echo_: ja ezt bírom, suliba is ez van a 10kbyte/s-es net mellé, meg a szigorú rendhez. i5, 4mag, 4GB RAM, GeForce 210.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák