Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Busterftw #17 üzenetére

    Gondolom a lakossági internetszolgáltatásnál is hasonlóan járnak el a kapacitástervezésnél, mint az elektromos hálózatnál, ahol figyelembe vesznek egy egyidejűségi tényező értéket és a lakások számát.
    pl. Az egyidejűségi tényező a négy lakásra: e = 0,2 + 1 - 0,2 / 4 = 0,6. Pe = (4 × 10) × 0,6 + 4× (0 + 1,8) = 31,2 kW. Ha nem vennénk figyelembe az egyidejűségi tényezőt: 47,2 kW
    Minél több a lakás, az egyidejűségi tényező annál kisebb lehet.
    Ez a képlet egész addig jó, míg feltételezhetjük, hogy az egyes vételi helyek nagyjából véletlenszerűen vételeznek nagy energiamennyiséget. Ha viszont azt is bele kell kalkulálni, hogy éjszaka mindenki autót tölt, vagy vasárnapi ebédet főz indukciós tűzhelyen, akkor azokat erősebb szorzóval kell figyelembe venni.
    Nézzünk országos szinten: Most a fogyasztás 6GW Ha ezt elosztom a 4.3 millió háztartással akkor az 1395W 230V-al számolva 6A. Általában 16A-el állnak be, 25Aig ingyen bővíthetsz, és nem vettem figyelembe, hogy nem csak lakossági fogyasztók vannak hanem ipar, szolgáltatók stb. De remélem látszik, hogyha azzal számolnának, hogy mindig mindenkinél ott legyen a 16A az 2,5x nagyobb kapacitásba kerülne, ahhoz a hálózatnak ennyivel erősebbnek kellene lennie, feleslegesen le kellene kötni 1,5x nagyobb termelői kapacitást. Ezeknek költsége lenne.

    Számomra érthető, hogy az ISP-k azt mondják, hogyha növelik a fix tényező értékét akkor azt valaki fizesse meg.
    A streaming ebből a szempontból tényleg nagyobb igénybevétel a szolgáltatónak, mert oké, hogy zömében TV szolgáltatók is, de az ő csatlakozási pontjukon kétszázx 4k tartalomhoz kell csatlakozniuk, hogy azt szétosszák a sok tízezer ügyfelük közt ami a belső hálózaton is egyszerűbb.

Új hozzászólás Aktív témák