Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz kolopele #15 üzenetére

    "mennek a semmit még le nem rakó fiatalok tüntetni az oktatás miatt."
    Mi ez az asztal amire nekünk "le kellett volna raknunk" valamit? És ki(k)nek kellett volna "leraknunk" bármit is? Ki ítéli meg, hogy elég-e amit "leraktunk" ahhoz hogy élhessünk az alapvető jogainkkal?

    Az oktatáspolitika terén látványosan laikus lehetsz, nem látod vagy nem akarod látni a diákokat és tanárokat egyaránt megnyomorító problémákat. Elolvastad te egyátalán a diákok követeléseit? Hogy minősíthetsz olyan fiatalokat, akiket nem is ismersz? Te ilyen idősen hol voltál ennyire "tökös", hogy kiállj egy ilyen súlyú probléma ellen?

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz kolopele #74 üzenetére

    Látod, látod, ezért beteg ez a társadalom. Mert kiölték belőle a szolidaritást. Amikor a fekete ruhás nővér állását és egzisztenciáját nem féltve felemelte a hangját a szétrohadó egészségügy mellett, nemhogy a magyar társadalom, de még a munkatársainak nagy része sem állt ki mellette. Persze voltak akik négyszemközt megjegyezték, hogy hát nagyon jó hogy csinálod, de ennyi, másra alig volt pár ember hajlandó. És ez csak egy példa volt, ezer meg egy ilyen példát tudnék mondani...

    Úgy érzem, hogy önző vagy. Nekem jó, más ember nem számít. Nem érdekel. Az én nyomorom sem érdekelt anno senkit, a másoké sem érdekel engem. Szétrohad az oktatás? Nem gond, az én gyerkőceimnél minden OK. Hulladék az egészségügy? Lárifári, a hozzánk legközelebb eső kórházban minden rendben van.

    Csak tudod mi a büdös nagy helyzet? A magyar kormányzás pozitív hatása egyszer téged is hátbavereget majd. Ha majd a gyerek (vagy te, mindegy) összeszed valami kórházi fertőzést a kórházban, ha majd a környezetedet is eléri a korrupció és inkompetencia (gondolom lesznek a gyerekek középiskolások, tényleg remélem, hogy nem fogják megtapasztalni az új tantervek/fenntartók áldásos hatását, de elmaradhatnak útfelújítások, nem viszik el a szemeted heteken keresztül, mert a Nemzethy Kukásholding összecsinálta magát, stb.), akkor majd a saját bőrödön fogod érezni ezt az egészet.

    A történelem bebizonyította: erről a fene nagy magaslóról lehet a legnagyobbat esni. Hidd el nekem, elég egy rosszul felvett hitel, vagy a munkahelyed elvesztése, simán földönfutó lehetsz. Ja, hogy neked piacképes tudásod van, veled ez nem történhet meg? Láttam én már példát erre, ne legyél te ebben 100%-ig biztos...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák