Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz kolopele #74 üzenetére

    Látod, látod, ezért beteg ez a társadalom. Mert kiölték belőle a szolidaritást. Amikor a fekete ruhás nővér állását és egzisztenciáját nem féltve felemelte a hangját a szétrohadó egészségügy mellett, nemhogy a magyar társadalom, de még a munkatársainak nagy része sem állt ki mellette. Persze voltak akik négyszemközt megjegyezték, hogy hát nagyon jó hogy csinálod, de ennyi, másra alig volt pár ember hajlandó. És ez csak egy példa volt, ezer meg egy ilyen példát tudnék mondani...

    Úgy érzem, hogy önző vagy. Nekem jó, más ember nem számít. Nem érdekel. Az én nyomorom sem érdekelt anno senkit, a másoké sem érdekel engem. Szétrohad az oktatás? Nem gond, az én gyerkőceimnél minden OK. Hulladék az egészségügy? Lárifári, a hozzánk legközelebb eső kórházban minden rendben van.

    Csak tudod mi a büdös nagy helyzet? A magyar kormányzás pozitív hatása egyszer téged is hátbavereget majd. Ha majd a gyerek (vagy te, mindegy) összeszed valami kórházi fertőzést a kórházban, ha majd a környezetedet is eléri a korrupció és inkompetencia (gondolom lesznek a gyerekek középiskolások, tényleg remélem, hogy nem fogják megtapasztalni az új tantervek/fenntartók áldásos hatását, de elmaradhatnak útfelújítások, nem viszik el a szemeted heteken keresztül, mert a Nemzethy Kukásholding összecsinálta magát, stb.), akkor majd a saját bőrödön fogod érezni ezt az egészet.

    A történelem bebizonyította: erről a fene nagy magaslóról lehet a legnagyobbat esni. Hidd el nekem, elég egy rosszul felvett hitel, vagy a munkahelyed elvesztése, simán földönfutó lehetsz. Ja, hogy neked piacképes tudásod van, veled ez nem történhet meg? Láttam én már példát erre, ne legyél te ebben 100%-ig biztos...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kolopele #74 üzenetére

    Ezekkel a lázadókkal mindíg baj van, különben se viszik semmire;]

    Ha tényleg az vagy, akinek mondod magad, megértem a pszichológiai hátterét: a felső 5000 tagja vagy, aki retteg, hogy elveszíti a hatalmát, amire az értelmes, saját véleményükért kiálló emberek jelentenek veszélyt. A fajtádnak alapvető, hogy az oktatási rendszer tudatlan rabszolgákat termeljen, akik nem tudnak nyugatra menni, és persze mindenféle "lázadozás", ami ez ellen történik veszélyt jelent az egzisztenciádra, mert holnap lehet nem találsz már havi 600EUR-ért beosztottat.

    Családos gyárigazgatóhoz képest, akinek nincs ideje mások jajjgatását hallgatni, elég szép időmennyiséget szántál ránk ;]

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Tikakukac

    titán

    válasz kolopele #74 üzenetére

    Tudod ha én azzal foglalkoznék hogy mások hogyan siránkoznak hogy lenne időm a munkámra meg a családra?

    Passzolom, a remek egészségügynek hála utóbbira annyira nagy gondom nem lesz lassan, nem szoktam azon agyalni ki miért "sír". Ez olyan természetes egy idő után, attól függően kinek mennyi kapaszkodója van. Láttam köteg 20-assal sírva rohanni folyosón építkezési vállalkozót. Mikor jön a gyomorszájba pattintás, akkor törik a mécses képletesen és nem képletesen is.

    én akkor is könnyen megoldanám a helyzetet

    Örülök, hogy te meg tudod oldani. Hidd el, nagyon sokan pedig ha vért pisálnának sem. De a te gondolatmeneted alapján ez mindegy is.

    Amit meg a végén leírtál csak annyit fűznék hozzá hogy rokonom szintén egyetemen tanít, immunológus, rákkutató, beszél 4 nyelven, és bizony itthon megkeresi ő is a 7 számjegyű összeget havonta, igaz már nem lázadó 17 éves hanem 50 felett jár, de addig el is kellett jutni.

    Jó neki. Most akkor válaszolok, ahogy már akartam több ilyen beszúrt és totálisan semmit sem érő, baromira kiragadott és esetünkben irreleváns példáidra: kit érdekel? Nekem is van nem is egy. És?

    A jó munkaerőt, az igazi tudást itthon is megbecsülik, és most ne menjünk bele az ilyen semmitérő Mészárosokba, mert az egy másik történet.

    Szerintem se menjünk bele, még a végén megint mindenki más lesz a hibás. Amúgy megbecsülik. Igaz, hogy ennek anyagi és egyéb formája sem látszik a legtöbb esetben (hint: nem, nem mindenki életpályája köt ki ott, ahol a tied és igen, máshol is élnek emberek, nem csak azok vannak akiket te ismersz), de megbecsülik. Valaki, valahol, nagyon mélyen tutira. Ezt így betolnád muteromék munkahelyén olyan visítva röhögést kapnál vissza azonnal, amilyet tutira nem tapasztaltál ;)

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák