Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz muveszur #37 üzenetére

    Hohó!
    Kérek az akksiról egy linket / cikket. Én direktbe gyűjtöm az ilyen akkumulátorokról szóló cikket. De ilyenről még nem olvastam.
    Ha volt is róla cikk, akkor max annyi, hogy elkezdték fejleszteni, meg van már valami prototípus, ami kb egy ceruzaelemmel se ér fel. Valami nekem is rémlik most hogy így mondod. De az igazából még semmi nem volt. Készítettek egy 3x3cm-es akksit, ami pár hajlítható rétegből áll. De igazából egy led izzót nem tudna sokáig elhajtani.

    Na épp ezért gyűjtöm az erről szóló cikkeket. Ugyanis évről évre felbukkannak ilyen és ehhez hasonló szépen hangzó és forradalminak tűnő bejelentések. Aztán már itt vagyunk mondjuk 5-6 évvel később és még mindig semmi nem került piacra belőle. Semmi érdemi változás nem történt. Pedig a mobiltelefonok esetében égető szükség lenne rá. És egy 3-4 napos üzemidővel rendelkező okostelefon képes lenne tarolni a piacon.

  • Dany007

    veterán

    válasz muveszur #43 üzenetére

    Azért mondom, valami rémlik. De az egy igen gyenge kezdetleges prototípus volt.
    Ami csak arra jó, hogy demonstrálják tudnak ilyet is.
    És ez rendben is van. De mire ebből gyakorlatban is használható erős és sorozatgyártásra képes akksi lesz, addig eltelik még minimum 10 év! De lehet keveset mondtam. Na ezért nem jelent ez még egyelőre sajnos semmit sem.

    Hiába van hajlítható kijelző ha még 10 év a hajlítható akksi. De szerintem inkább több.
    A cikkgyűjteményemben szerepel olyan akksiról cikk, aminél azt írták, hogy 30 évig nem kell töleni... Meg szupergyorsan pár perc alatt feltöltődő aksi... Azóta eltelt 6-7 év és semmi nincs belőle... Mégcsak újabb hír sem, hogy na fejlődött valamit, vagy közelebb állnak a gyártáshoz, de semmi.

  • Dany007

    veterán

    válasz muveszur #46 üzenetére

    Attól függ mit nézünk.
    Ha hajlítható telefont akarsz, akkor az akksinak is hajlíthatónak kéne lennie.

    Ha csak egy mezei merev telefont akarsz törésálló kijelzővel akkor oda jó ez a hajlítható kijelző. De, mint okostelefon akkor sem ez a legfontosabb. Nem kell dobálni. Lehet vigyázni is egy telefonra, vagy épp 500 forintért készülékbiztosítást kötni.
    Amire viszont nem tudsz biztosítást kötni és vigyázni sem, az az akksi üzemideje. Ami a mai okostelefonoknál rettenetesen kevés! Átlagos használat mellett a legtöbb telefon 1,5 maximum 2 napot bír ki töltés nélkül. Ami katasztrofális. Ezt lenne a legfontosabb fejleszteni, nem a kijelzőt.

  • Dany007

    veterán

    válasz muveszur #48 üzenetére

    Mihez képest... :D
    Én az iPhone 2G-t annyit dobáltam, hogy a végére már mind a négy sarka behorpadt. A wifi el-el szállt, a sim-et már alig akarta felismerni és a legvégén már az érintőkijelző egyik pontja sem működött. De maga a kijelző sértetlen maradt. Volt rajta összesen kb 4db hajszálkarcolás, amit csak fény felé fordítva láttál.
    A legutóbbi LG telefonommal meg az 1 éves gyerekem játszik! Nyomkodja, viszi ide-oda, dobálja le a kanapéről és a kedvenc játéka vele, hogy csapkodja neki a járólapnak! Erővel, mert tetszik a hangja! :U
    És semmi baja telefonnak se, nemhogy a kijelzőnek. Úgyhogy nagyon szerencsétlennek kell lenni ahhoz, hogy úgy ejtsd el a telefont, hogy a kijelző összetörjön. Persze lehetséges, de nekem még nem sikerült - kopp-kopp-kopp.
    Viszont van havi 500 forintért készülékbiztosításom. Ha leejtem és összetörik szó nélkül adnak egy újat.

Új hozzászólás Aktív témák