Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    nem meglepő. Az eu-ban is szürke zóna. Ha pénzként kezheljük a crypto-t, akkor a pénzmosás elleni törvények miatt névre szóló követhetőség kell. Plusz pénzügyi tevékenységhez külön engedélyek kellenek. Persze, olyankor nem pénz, ha erre kérdezünk rá :D Befektetésre is sokféle törvény vonatkozik, de persze nem is befektetés, ha arra kérdezünk rá :D
    De a legtöbb "befektetőnek" leginkább az ingyen pénzt ígérete a bevonzó erő. Hogy egyre apróbbra darabolják és a deflációzik az "értéke". Piramisjátéknak zseniális. És a joghézagokra játszik az egész elgondolás. De amínt minden törvénynek megfelelően kezelik, akkor máris csak egy nagyon drágán fenntartható és buta rendszer.

  • azbest

    félisten

    válasz wyll358 #66 üzenetére

    Az államkincstárról terjed a pletyka, hogy talán fellépnek a pénzmosás ellen, amit a digitális eszközökkel követnek el. Nem kommentál a szervezet potenciális nyomozássa kapcsolatban, akár folyik, akár nem olyan.

    #68HyP3b0y
    Olyan becslések vannak, hogy csak maga a bitcoin fogyasztja a világ energiafelhasználásának 0.6%-át (120TWh) (szerverek, farmok, pécék). Ez már egy-egy kisebb ország fogyasztásával ér fel (pl norvégia). Míg a világ összes adatközpontja 1% körül van (250 TWh), amiben részben szintén jelen vannak a cryto bányászok. És egy picit sokkal több mindenért felel a világ minden adatközpontja, mint amit a bitcoin csinál. A szórakozástól az üzletig, felhős mindenféle szogáltatásig.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz nemlehet #72 üzenetére

    Én meg azt bírom, hogy valaki hívőként azt hiszi, hogy tisztán lát, miközben csak elvakítja az ígéret.

    Ahogy te is írod, ez egy szabályozatlan vadnyugat. Nem tőzsde, mert még az is szabályozottabb. Nem pénz, mert az is szabályozottabb. És kb az előnyei kapcsán is mindig oda jukadunk ki, hogy a csúnya gonosz bankok és a kormány helyett független világmegváltás. A gyakorlatban meg egy lufi. Ha leszabályozzák, mert jelen formájában ez így nem mehet sokáig, egyre jobban szorul a hurok, akkor máris elveszti a vonzerejét, ami leginkább a törvényenkívüliség volt.

    Lehetnek értelmes felhasználási módjai a blockchaineknek, de pénzként vagy befektetésként használva a világ legnagyobb átverése és piramisjátéka. Mivel kb mindenütt kötelező igazolnod magadat a pénzügyi tranzakciókhoz, részben ezért is lett népszerű, hogy személyazonosság igazolása nélküli arc nélküli emberek közt lehet pénzt mozgatni. Ha elismerik bárhol pénzként, az lesz az utolsó szög a koporsójában, mert attól kezdve nem lehet kibújni alóla, hogy vonatkoznak-e rá a pénzügyi törvények. Amint okmányokhoz, személyazonossághoz van rendelve a tárca, máris csak plusz macera lesz az egész hatékonytalan rendszer fenntartása.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz nemlehet #78 üzenetére

    Nem hiszek a mesékben. Hiába olvasol bármit is, ha csak addig jutsz el, hogy ingyenpénzt akarsz kihozni belőle. A többi maszlag a decentralizált és szipi szupi varázslásról csak a tejszínhab.

    Az, hogy nem bányásznak valamelyiknél, csupán annyit jelent, hogy kihagyták a bevezető időszakot és alapból felnyitották az egyész coin tartományt. De akkor is fingfűrészelési verseny a tranzakciók aláírását hitelessé tevő alap. A nem felfújt coinok esetén kis fingot is elég fűrészelni, mert kevés a versenyző.

    Tőzsdéhez hasonlítgatod, miközben ez nem tőzsde. Nincs semmi jogi szabályozása. Nincs a hagyományos üzletnél alapvető valós gazdasági teljesítmény mögötte. (Az, hogy megesik, hogy cégek mögött sincs mindig teljesítmény, ez a mostani tőzsde egyik hibája, de nem ez az alap). Míg a valós teljesítmény vagy nyersanyag, termék ott van egy tőzsdei papír mögött is, addig a coin mögött csak egy fingfelhő van, amit fűrészelnek. Legfeljebb a fűrész van mögötte - ahogy az aranyásókon is főleg azok kerestek, akik a szerzámokat eladták nekik. Előfordul pár mázlista az aranyásók közt, de a szerszám eladás a biztos üzlet.

    Tökéletes piramisjáték, bárhogy próbálod tagadni... bár érved, hogy miért nem az. Abból profitál egy egység birtokosa, hogy a kisebb egységekbe tolják befelé a pénzt a becsábított befektetők. Ha megszűnik a pénz betolása, akkor nincs utánpótlás. Aki ügyes benne, az azelőtt kiszáll és kiveszi a valós pénzt belőle, amíg alulról fujják. A fújás pedig addig tart, amíg fennmarad a bizalom. Amint a bizalom megszűnik, összedől az egész, mert nincs semmi teljesítmény mögötte. Csakis a kisebb egységekbe emberek tömegei által betolt pénz tartja fenn.

    És ezért kampányoltok ennyire, és ezért hülyítitek vele az embereket, mert az egyre apróbb darabokra vágott coint adogatjátok el nekik. Egyre kisebb rész jut ahogy egyre többeknek lesz, így egyre drágább az ára. Ettől nő a tartott coinok "értéke", hogy egyre kisebb darabokra kell vágni hogy jusson belőle. A hagyományos piramisnál is a felső szint alá sok kis egységből álló, egyre több emberből álló szint kell. 8 milliárd emberrel elég sokáig lehet fújni a coin lufit. Aztán néhányan nagy pénzzel szálnak ki, a kisebb egységeket birtoklók pedig üres zsebbel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák