Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PuMbA #185 üzenetére

    Ez technikailag jól hangzik, talán lesz némi hatása az üzemidőre, de ugyanakkor nincs sok gyakorlati jelentősége - mert eddig sem mentek rosszul a Ryzen procik.

    Ha megnézed az utolsó Win vs. Linux on Ryzen teszteket a Phoronixról, akkor azt látni, hogy hol ez, hol az a platform gyorsabb a másiknál, hol meg egálban vannak - és itt már a Ryzen téren helyrerakott Win11-el teszteltek, nem a kezdeti, problémás verzióval amit ki sem lett volna szabad adni. https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen7pro-windows-linux&num=1

    Persze minden optimalizációnak örülünk, de nem, ez messze nem olyan gond mint aminek lefested. A thermál dolgok CCD szintű kiolvasása az új Ryzeneknél már inkább probléma volt, de az se olyan, hogy miatta komolyabb hátrányod lett volna.
    Videokártyák megjelenése szokott még friss kernelt igényelni, de azoknál meg jó előre bekerülnek az új hardverID-k, hogy mire kapható a kártya, addigra már bőven van kernel ami ismeri, általában több is.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák