Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz XuChi #1 üzenetére

    A 2 óra sovány szerintem, főleg ha hozzá vesszük, hogy ez csak gyártó által bevallott érték és az akkuidő folyamatosan romlik majd. Ránéztem újra az oldalukra és kicsit csodálkoztam az FHD felbontáson. Gondolom ennek is elég sok köze van az üzemidőhöz. Ebben a méretben szvsz maradniuk kellett volna a 720p-n, ha az FHD ilyen problémát okoz. Persze a powerbankok idején nem annyira kritikus ez a probléma. Azért remélem a 2 óra FHD és minden ultra beállításra vonatkozik.

    A másik probléma a hőtermelés, hűtés, throttling lehet. Remélem ha aktív a hűtése, nagyon csendesre tervezték.

    Kicsit aggódok amiatt is, hogy túl sok idő telt el a hw specifikációk véglegesítése és a gyártás között, főleg hogy továbbra sem kapható, hanem csak majdnem... Hamarabb fog elavulni, mint ideális lenne.

    Szintén probléma lehet, hogy 3 féle erősségű verzióval is kapható lesz, vagyis ez nem kézi konzol, amire stabilan lehet fejleszteni és garantáltan hozza megfelelő FPS-el a minőséget. Ez inkább egy kézi PC, ami azt vetíti előre, hogy aki nem a legerősebbet választja, az problémákba futhat egy idő után. Ha csak a tárhely lenne a különbség, nem aggódnék, de a legkisebb 4GB RAM már most problémás lehet, főleg hogy szerintük szükség lehet akár a 16GB-ra is.

    Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szinte mindent elrontottak eddig, amit csak lehetett.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz eltonleonida #12 üzenetére

    Szerintem azok nem portok, hanem rendes Windows vagy Linux fut rajta. Ezért sem konzol, ami azért problémás mert várhatóan semmit sem optimalizálnak rá. Ezért is vannak megadva, hogy melyik játék, milyen felbontáson, milyen beállítással játszható.

    Cserébe az a nagy előnye, hogy nem kell újra megvenni a már megvett játékaidat és nem 60 dollár per játék, hanem amennyiért meg tudod venni akcióban mondjuk a Steam-en, vagy más helyen digitálisan. Hosszabb távon ez sokat jelenthet pénzben...csak kicsit sokkoló a majd 1000 dolláros ár.

    Az alapverzió 4GB RAM-al és 64GB SSD-vel "hulladék"...főleg a nagyon kicsi SSD miatt. Ráadásul abból még lemegy az OS is. Egy komolyabb játék talán rá sem megy és garantált a bosszankodás hogy nem fér fel rá semmi.

    A közepesnél már nincs okom panaszra a 8GB RAM-ra, de a 128GB SSD továbbra is kevés 2019-ben.

    Az ultra verzió 16GB-ja már inkább overkill, és az 265 -os SSD is csak épp elfogadható...ráadásul ez már 1000 dollár akciósan.

    Jobb lett volna 128GB-vel startolni - minimum, vagy ha már cserélhető az SSD, kiadhattak volna barebone verziót is, amibe az ügyfél tesz annyi memóriát és SSD-t, amilyet akar.

    Persze ha tényleg minden cserélhető könnyen, akkor a legolcsóbbat kell megvenni és azonnal cserélni legalább az SSD-t fél-egy Terásra.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz b. #16 üzenetére

    Elvileg idén kiderül végre hogy mi lesz a saga vége és remélhetőleg érdekesebb lesz a befejezés mint a Trónok Harcához képest.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #00137984 #27 üzenetére

    Portolás és emulátor pont annyi lesz, amennyi PC-re:

    Rendes Windows fut rajta, illetve ezt írják:

    More than 20,000 games out of the box, from Indies to AAA. Steam, GOG, Origin, Itchio, Battle.net, UPlay..

    Ergo ez nem kevesebb és nem több mint egy handheld PC, annak minden előnyével és hátrányával. Persze önmagában csak olyan játékokhoz ideális, amit gamepaddal is ideálisan lehet vezérelni.

    Talán lesz valamilyen geforce experience szerű játékbeállítás optimalizáló, de azon túl semmi.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Azt jól értem, hogy nincs VRAM, szóval a lassabb rendszermemóriát használja. Így már értem a 16GB-os opciót. Így kiemelten fontos lesz, hogy két memóriamodul legyen a gépben a dual channel miatt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák