Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #3 üzenetére

    De miért? Megvásároltad a játékot rendben. Játszhatsz vele, fel is töltheted a belőle készült videókat, rendben. No de hogy mindezzel pénzt is keress?
    Ez már majdnem olyan, hogy megveszem az audio cd-t átírom és eladom pénzért az írott cd-t.

    @darky@:

    Annak sose lesz vége! :D Rendszeresen ugyan nem szoktam nézni, de így is feltűnt, hogy már jó egy éve csak a rinyálás megy... hogy így abbahagyja meg úgy abbahagyja stb stb... aztán mégsem. Kommenteket is letiltotta már az elmúlt 1 évben legalább 3x majd újra engedélyezte... mintha élvezné hogy fikázzák... nem is értem. Pedig tényleg van pár jó videója. Csak nem értem mért csinál még mindig magyaroknak magyarul videót mikor már évek óta "velük" van a legnagyobb gondja.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Okés így már részben értem.
    De amire én céloztam az mintha pl egy filmhez hasonlítanánk egy játékot. Mert hiába te játszod azt valaki elkészítette. Persze nem konkrétan azt a mozzanatot ahogyan te játszol, hanem a karaktert, a textúrát az AI-t stb...
    Tehát nekem ez hasonló, mint amikor megveszel egy filmet BD lemezen és megnézitek a családdal. Ez így rendben is van. De ha leviszed a kocsmába és berakatod az ottani lejátszóba az már külön jogdíjköteles mert nagyobb nézőszám előtt játszod le.
    Na én erre a példára asszociálom a videójátékokat is. (attól függetlenül hogy komoly érzelmek nem kötnek a dologhoz, csak érdekesség). Persze lehet tévesen.

    @weiss:

    Elsőre jó volt a hasonlat, de átgondolva már nem. A videójáték nem egy tervezőprogram. Ismerni kéne milyen szerzői jogok érvényesek rá, nem tudom. De egy tervezőprogram azért van, hogy tervezz vele ami aztán a saját tulajdonod lesz. Videójáték viszont konkrétan nem ilyen funkciót lát el.
    Hasonlóan egy filmhez megint. Az rendben van, hogy megveszed megnézed stb... De ha kivágsz jelenteket, összevágod stb őket és eladod kvázi új filmként a már jogvédett filmrészleteket tartalmazó klippet akkor az szerintem megint csak aggályos.

    De mondom, nincs ellenemre az ilyen, nem érzek ellenszenvet, felőlem annyit keres vele bárki amennyit akar... Csak érdekesség.

    @Ghard:

    Egyetértek. Csak az a gond, amit MageRG is írt. Hogy a játékokban szereplő zenék miatt eddig is tiltották pár országban az ilyen videókat. Sőt, most ahogy hallottam már nem csak a konkrét zene jelent gondot, hanem a játékokban lévő átvezetővideók zenéi, egyéb zenei betétek is jogvédettek.
    Tehát mittomén mikor mész a CoD-ban és jön a nagy kaszálás és beindul a pörgős aláfestőzene, na már az is jogvédett azt sem lehet benne hagyni.
    Na de konkrét játék hang nélkül nyomatni egy gameplayt az nulla. Az semmi. Mintha süketen tolnád végig a játékot. Úgy az elveszti az élvezeti faktorának jórészét emiatt. Tehát én biztos nem néznék végig egy gameplayt úgy, hogy csak a narrátor dumál alatt a játékból meg egy deka hang nem szűrődik ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz dabadab #7 üzenetére

    (#7) dabadab: A vizuális tartalom még csak elmegy, de mi van, ha egy játékkészítő licenszel marha drágán egy muzsikát, majd te pont azt a részt töltöd fel a YT-ra? Akkor az most legális avagy illegális? A soundtrack feltöltése elvileg pl. tilos.

    (#14) mallee: Pont a minap az YT toplistás cikknél volt erről egy vita, ugyanis a gameplay csatornák hazai és nemzetközi mezőnyben is világelsők között mocorognak. Milliós-tízmilliós nézettséggel. A reklám kategóriát elvileg a trailereknek és képeknek kéne betölteniük. Ha én felrakom a legutóbbi hollywoodi kasszasiker "végignézését" az nem biztos, hogy jogilag o.k., még akkor sem, ha végigdumálom a filmet vicces (vagy kevésbé vicces) kommentárokkal. Szerintem a kiadóknak és a fejlesztőknek kéne ezt meghatározni, és régen meg is volt az összhang, mert mindenki gyártott demokat és egy csomó promóciós anyagot. Ma már igazából erre tojik a többség (az igényesebbek azért a mai napig elérhetővé tesznek trial verziókat), mert a közönség nagy része e nélkül is a "biztos vásárlók" vagy "biztos warezolók" köréből kerül ki.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz dabadab #77 üzenetére

    Csupán azért írtam, az adott törvényben milyen szóra érdemes keresni, de az előző hszomban linkeltem is a törvényt. A szerzői jogi törvény különböző pontjai adják ki az idézés egészét, mint olyat, ugyebár. A fair use-ra eddig egyszer kerestem rá, annak is egy rövidke kis cikkelyére, de kifejtenéd, mire terjed még ki ezen kívül? Mert a YouTube-on végeredményben - a legtöbb esetben - nem a magyar vagy egyáltalán európai törvények az iránymutatóak.

    pszichiáter: Jó, de a gameplay nem feltétlenül végigjátszás. Az átlag gameplayre érvényes az is, hogy csak a mű egy kis részletét dolgozza fel, szemléltető jelleggel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák