Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Dare2Live #26 üzenetére

    Ez igaz. Viszont ez jó hír.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • válasz Dare2Live #36 üzenetére

    Egy jogász, közgazdász... munkáját összességében sokkal nehezebb automatizálni.
    Jogászt lehetne automatizálni, egész jó random generátorok vannak. ;]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • RexMaximus

    aktív tag

    válasz Dare2Live #36 üzenetére

    Kozgaszdaz olyan adatokkal dolgozik amiket a big data vilagaban mar nem sok lepsbol allana kivaltani.

    Jogasz - szemely szerint bo 80%-ban olyan ugyekben igenyeltem oket amik szinten automatizalhatoak. Torvenyi valtozasok adasvetelek meg olyan folyamatok ahol gyakorlatilag csak az altalunk megadott adatokat irja be, alair, pecsetel... automatizalhato.

    Nem mindenkinek szunik meg a munkaja, csak alulrol folfele a konnyen automatizalhato folyamatokat kezdik el kivaltani.

    Meg egy dolog ami baromira automatizalhato lenne - az allami aparatus nagy resze. Ugyanigy az oktatas.

    A technika mar adott, csak ahogy felepul a rendszer, na az nem tud egyik pillanatrol a masikra atallni.

  • bambano

    titán

    válasz Dare2Live #36 üzenetére

    ha a jogi pályára nem engednénk jogászt, csak matematikust, akkor le lehetne írni a törvényeket meg rendeleteket formális nyelven.

    jogász ténylegesen csak a vitás kérdésekhez kell, viszont ha le lenne írva a törvény formálisan, akkor automatikus tételbizonyító rendszerrel lehetne dönteni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • mepet

    addikt

    válasz Dare2Live #26 üzenetére

    "harmadára esnek a taxidíjak"
    Ez már megtörtént volna az über érkezésekor, csak ugye a taxismaffia elvette ezt tőlünk felhasználóktól.

    Ha már úgysem lesz munkánk, mert elveszik a gépek, szerintem érdemes lenne valami értelmesebb dologgal foglalkozni az emberiségnek végre, mint a munka. :D

  • dabadab

    titán

    válasz Dare2Live #36 üzenetére

    "Egy jogász, közgazdász... munkáját összességében sokkal nehezebb automatizálni."

    Ennek azért az is oka, hogy az ezekhez a szakmákhoz kapcsolódó, egyszerűen automatizálható dolgokat már automatizálták, szóval csak a nehezen automatizálhatók maradtak :)

    DRM is theft

  • RexMaximus

    aktív tag

    válasz Dare2Live #42 üzenetére

    Allami aparatus - ott felelmetes eredmenyeket lehetne elerni hatekonysagban. Node mit kezdunk utana azzal a sok emberrel akinek nem lesz allasa? Jameghogy ezek szavazok is egyben. Ajjajj. Erdekes a rendszer mukodese :)

    Ugyanez van oktatasnal, egy akkora magatehetelen tomeg, hogy nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Legalabis ugy ahogy a dolgok ma a nyugati vilagban mukodnek, nem. Igy az marad ami volt az elmult 150 evben kb.

    "Sztem az ember-ember oktatást 0-16(18)éves korig nem lehet kiváltani. pl kedvéért: Nem lehet lerakni a 6évesek 99%át a gép elé, hogy itt ez az olvasó/írást tanító program akkor egy év múlva találkozunk addigra tanulj meg írni/olvasni."

    Hmm.. ez valoban igaz lehet, jo megoldast en sem tudok most arra, hogy 0-rol egyre hogyan lehetne jutni. De az alapokat azert boven 16 ev alatt felszivja az ember. 10 evesen mar boven total autodidakta modon tanultam azt ami erdekelt. '90.-es evek nagyon elejen jarunk es akkor nagyon nehez volt barmihez jutni, ha a mai viszonyokkal hasonlitjuk ossze.

    Nem is beszeltunk meg olyan oldalakrol mint a coursera ahol olyan eloadasokat kovethet az ember (pl. Stanford-bol), ami a mi korunkban csak egy kivaltsagos, elenyeszo kissebsegnek jutott.

    Tudasmegosztasban ez a kor maga a kanaan, felteve, hogy jol hasznaljak a digitalis halot (amugy nem, de a lehetoseg adott :) )

  • Busterftw

    veterán

    válasz Dare2Live #69 üzenetére

    Meg ugye meg van szaz masik valtozo, amirol sok ember nem tud, vagy nem akar tudni.
    Valakinek ez a negativ valtozas nem eri meg, igy kihagyjak a gyereket es inkabb elnek tovabbra is "jobban".

  • btprg

    senior tag

    válasz Dare2Live #36 üzenetére

    Kérdés, hogy meddig van értelme bármit is automatizálni... Ha mindent automatizálnánk, akkor az embereknek semmit nem kéne dolgoznia, viszont az emberek nagy része meghülyül ha nincs munka. Végtelen negatív példát láthatunk, hogy mi szokott történni azzal, akinek mindene megvan és semmiért nem kell dolgoznia: pszichés problémák, kábítószer, semmit meg nem becsülés, eltunyulás, élvhajhászat, elbutulás...
    Szóval társadalmi szinten is nagyon nagy kihívás lenne, hogy ezt hogy lehetne megoldani. Lehet hogy nem is lehet, és mindenképpen valami háborúba fog fulladni az egész ahol az elkeseredett tömegek kiirtják egymást. Utópia helyett disztópia.
    Én személy szerint jobban örülnék neki, ha minden a normális kerékvágásban maradna :)

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #93 üzenetére

    Valóban nem. Már ott eltér a véleményünk, hogy olyan kort élnénk, amikor érdemes élni :N Most még talán érdemes, de nem nagyon van bizalmam, hogy 10-20-30 év múlva is érdemes lesz, de legalábbis kellemes sajnos valószínűleg nem. Mondjuk ez egy hosszú téma igazából.

  • dabadab

    titán

    válasz Dare2Live #95 üzenetére

    "heti egy szünnap volt a vasárnap"

    És akkor csak az állatokat kellett ellátni, mert etetni, fejni meg ganézni azért minden nap kell.

    "Rohadjon meg NV, hogy 2080TIt 1200euroért adja."

    :DDD

    DRM is theft

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #95 üzenetére

    Persze, egy-két generációval ezelőtthöz képest hasonlítva sokkal jobb most. De ha azt nézem, hogy mondjuk 10-20 éve simán lehetett menni mondjuk Észak-Afrikába, Közép-Amerikába és Távol-Keletre nyaralni (ha meg tudtad fizetni persze). Most az afrikai része szinte teljesen no-go zóna lett, ahogy egyre súlyosabban a Közel-Kelet is (anyukám még volt Jordániában, most próbálj meg oda menni). A dél-kelet ázsiai országok egy része is éppen fluktuál a no-go és a talán megkockáztatom között, a közép-amerikai országok közül is egyre több olyan van, ahova nem szívesen mennék, mert lesüllyedtek egy olyan gazdasági szintre, ahol egyre komolyabb probléma a megélhetési bűnözés.
    Aztán az sem szimpatikus, ahogy az eddig a világot húzó országok egyre többje van bajban, és lassan elfogy az az előny és jólét, amit egy generációval ezelőttig elértek. Cserébe pedig olyan régiók erősödtek meg (újra) és válnak húzókká, ahol a nyugati szemlélettel összeegyeztethetetlen demagógia és rendszer működik (Kína, Oroszország például).
    És akkor ennek tetejébe ott az éghajlat változása és a szennyezés. A következő generáció vajon már úgy fog tanulni az elefántokról, mint ahogy mi most a dínókról? Esélyesen a most felnövő generáció számára már a tehén lesz a legnagyobb szárazföldi (és lassan tengeri) élőlény. És valószínűleg a nyaralás helyett majd azon kell gondolkozni, hogy nyáron egyáltalán kimenjen-e a házból az egyre prominensebb kánikulák miatt.

    Lehetne sorolni, mert van még bőven probléma, ezek talán a markánsabbak.

  • dabadab

    titán

    válasz Dare2Live #98 üzenetére

    "A NOGOt a Habony média tolja"

    Mondjuk Sheratan nem Bécs belvárosára értette, hanem konkrét polgárháborús övezetekre, ahova én se nagyon mennék, sőt, lehet, hogy a szíriai nyaralást most te is kihagynád, pedig egy évtizeddel ezelőtt kedvelt turistacélpont volt.

    DRM is theft

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #98 üzenetére

    Ahogy mondtam, te a nem tökéletesből a pozitívat hangsúlyozod, én pedig a negatívat. Lehet kifogásnak is hívni, és lehet jobban átgondoltnak is nevezni. Ebből a második szempontból ugye lehet, hogy te élvezed ezt a világot, de lehet, hogy a gyereked nem így fogja gondolni (idővel). Ez ugye a te felelősséged lesz, mert te döntöttél úgy, hogy neki ez jó (lesz).

    Ha azt nézed például, hogy mondjuk a szüleim gyerekkorában nagyjából azon a Budapest kertvárosi környéken simán tárva nyitva volt minden, nem kellett kulcsra zárni se a kaput, se a lakást, sokkal jobb közbiztonság volt. Mostanra eljutottunk oda, hogy központba bekötött riasztót kellett felszerelni, és nappal is zárjuk a kaput, lakást, mindent amin zár van. Olyan mértékű amúgy a bűnözés. A szüleimhez is pár éve törtek be úgy fényes nappal, hogy baltával szétaprították a bejárati ajtót, amíg nem voltak otthon. Ezt nem tudom semmilyen szinten fejlődésnek tekinteni sajnos.

    A globális problémákkal meg az a gond, hogy van ilyen egyszerű megoldás mindre, csak nem a mi kezünkben van ennek a kulcsa. Nincs semmilyen befolyásod arra, hogy hol mikor állnak át szénről megújuló energiákra, tisztán elektromos háztartásra, stb. Ahogy a bálna vadászatot is betiltották, és szerinted ez megoldotta a problémát? Ahogy az orrszarvúakat is elég régóta tilos vadászni, mégis vannak olyanok, akik ebben utaznak.
    A népesség alakulásához amúgy ez egy elég jó infó videó: [link]
    Egyáltalán nem baj az, hogy kevesebb gyereket vállalnak az emberek, ez egy természetes következménye a fejlődésnek igazából. Családon belül ha testvéreket-unokatestvéreket nézek, akkor az átlag az olyan 2,4 gyerek még úgy is, hogy én esetleg nullát vállalok.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Dare2Live #93 üzenetére

    Szerintem ilyen férfiembernél főleg a rettenetes kitétele kb nincs.

    Nálam se volt meg. Sok ok volt a 99% pedig tök szubjektív pl most olyan kort élünk amikor imo jó/érdemes élni és ha én ezt megkaptam akkor mért ne adjam meg másnak és amúgy is ki örökli a Genelec hangfalakat?.. :)

    Most meg úgy, hogy ~3éves úgy gondolom életem egyik legjobb döntése volt. Amikor este otthon bulizunk az éppen aktuális zene kedvencemre... az az érzés megfizethetetlen. Úgyse érted.

    Szó szerint ezt gondolom.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #108 üzenetére

    Nem tudom mi az a Habony média, de szerintem nem nézek ilyet. Amit mondtam, azt a környezetemben megfigyelhető tendenciák alapján mondtam (kivéve például a bálnákat, mert ugye a környezetemben megfigyelhetők alapján már rég kihaltak, illetve sosem léteztek, hiszen egyet se látok sehol ;] ).
    Szóval értem, hogy neked egyszerűbb ráfogni arra a médiára, ha valaki nem ért veled egyet, csak így nem tudom miről beszélsz igazából.

    A linkelt autólopás is érdekes, mivel ha megnézed a feltörések száma nem igazán csökkent jelentősen, inkább hullámzik. A lopások száma csökkent. Ez gondolom leginkább nem a szándék csökkenése, hanem az, hogy lassan alapfelszereltség az indításgátló, GPS és egyebek, amik már jóval magasabb felkészültséget igényelnek a lopást elkövető részéről, nem elég benyomni az ablakot és összekötni két drótot.
    Hasonlóan, a környéken régebbről elvétve lehetett hallani betörésről, aztán úgy 10 éve volt egy hullám, amikor 1-2 éven belül az utcában szinte az összes házba betörtek. Azóta van központba bekötött riasztó, illetve rács a legtöbb helyen, így csökkent a betörések száma, mert most éppen nem ez a legkönnyebb préda.

    Az a bálnás cikk pedig ugye azt mondja, hogy a bálnavadászat előtt a mostani becsült szám 10-15x volt az állomány, tehát a rebound az inkább úgy értelmezhető, hogy még nem haltak ki teljesen. És jelenleg az USA vonzáskörzetében éppen biztonságban vannak, de például máshol azért vannak még orvvadászok ("kutató hajók"). Illetve ha már ezt a cikket linkelted, akkor ajánlom ezt a részt is belőle: [link], főleg a felmelegedés és táplálékhiány részt.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #111 üzenetére

    Nézd, statisztikát akárhogy lehet kb magyarázni. Ott a gyilkosságok számra, láthatóan a 90-es években volt egy jó nagy ugrás, másfélszeresére nőtt hirtelen, aztán megint visszament kb 60-70-es évek szintre, most pár éve meg éppen hullámvölgy van.
    Az autólopások és betörések egy 10 évet felölelő statisztikai diagram. Lehet mondani, hogy 20%-ot csökkent, igen, éppen ebben az időszakban. Ha megnézed a részletes statisztikákat, akkor helyenként csökkent, helyenként emelkedett. Cipruson például másfélszeresére nőtt '98 és '07 között, legtöbb helyen stagnál. Szóval érted, lehet rá görbét illeszteni, de attól függ mi a narratíva.

    Persze, tudsz neked megfelelően idézni, csak ha már azt a mondatot idézed, akkor a második tagmondatot is érdemes megnézni: "...but numbers remain at under 1% of their original levels." És nem kell messzire menni a konkrét számokért: "The IUCN estimates that there are probably between 10,000 and 25,000 blue whales worldwide today.[11] Before whaling, the largest population was in the Antarctic, numbering approximately 239,000 (range 202,000 to 311,000)." Itt egy kép is illusztrációnak: [link]
    Tehát a közel 300 ezerből maradt mostanra 10-20 ezer úgy, hogy több mint 50 éve tilos őket vadászni. És mire kb vissza tudna kapaszkodni a számuk fenntartható szintre, jön az éghajlat változás és táplálékhiány.

    Szóval ez szerinted nem kihalás közeli állapot?

  • Busterftw

    veterán

    válasz Dare2Live #93 üzenetére

    Nekem az nem tiszta, ha nincs semmi késztetése/vágya valakinek stb gyereket vállalni, akkor hogy a viharba teszi még is.
    Azért egy ilyen felelősségteljes dolgot racionálisan is kell nézni, nem csak annyival elintézni, hogy a szomszéd gyereke cukin röhög, ilyet én is akarok.
    Egyszerűen az elmúlt 5-6 évben a környezetemben és bárhova ahova mentem a világon, nem tudom racionálisan nézni, hogy miért jó dolog a gyerek.

    Ránézek a szülőkre a városban, az étteremben, a vonaton, nyaraláson,mindehol kb a bré kivan a gyerekkel, plusz a környező embereket is fel@&od vele.
    Aztán időközben ismerősök gyermekeivel jobban belelátsz a dolgokba, hogy a csávó úgy néz ki mint a mosott szar, a nő másról nem beszél a barátnőmnek csak a gyerek, meg hogy mennyire nincs ideje semmire meg magára.
    Meg hogy nekünk milyen jó, mert egy hétig kocsival elmentünk Lisszabonba meg országot járni, most 4 napot Ibizán voltunk, ők meg örülnek ha tudnak aludni.
    Nekem ne mondja senki, hogy a gyerekkel csak így bevágódsz a kocsiba, levezetsz 8 órát(Valenciából), aztán ott oda mész amikor akarod ameddig akarod.
    Persze el lehet menni, meg lehet tervezni, csak nem lesz ugyanaz.
    Ibizán reggeltől estig kocsival mentünk egyik rejtett strandhoz a másikra,olyan utakon hogy csoda a kocsi nem halt meg. Ezt gyerekkel nem lehet, vagy vársz 10 évet és akkor, hát kösz.

    Belőlem szimplán nem vált ki semmit, ha egy gyerek csinál valami "aranyosat",se mosoly semmi. Bezzeg egy idegen kutyával az utcán a földre dobom magam.

    Angliában pár éve érdekelt az úszás oktatás, ezért élvégeztem a nemzeti 1-2 szintet, levél 2-vel már oktathatsz.
    Azóta sem folytattam tovább a karriert, mert kiderült 99%-ban egy uszodában iskolás gyerekeket tanítanék és horror volt egész nekem az oktatás alatt.(gyakorlaton minden nap kaptál egy csoportot 4 évestől 14)

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #115 üzenetére

    Az utolsó (2015-ös) adatot leszámítva a 60-70-es évek szintjén mozog az ábra szerint.

    Ciprust nem autólopásra írtam, ha megnézted volna a linkelt táblázatot, akkor láthatod, hogy az össz bejelentett bűneset. És azt is láthatod, hogy mondjuk 1993 és 2007 között nincs jelentős csökkenés, sőt, semmilyen csökkenés nincs általában. Hazánk tekintetében például '98 körül másfélszeresére nőtt, aztán szépen visszaesett a '93-as szintre nagyjából.
    Szóval ha már ki akarod emelni, hogy milyen jó, harmadával kevesebb autót lopnak, az oké, csak az összes bejelentett bűneset nem változik, tehát valamiből meg több kell legyen, hogy kijöjjön a szám. Tehát a te narratívád az, hogy biztonságosabban élünk, mert harmadával csökkentek az autó lopások. Más meg fel tud mutatni egy olyan statisztikát, hogy teszem azt a lakásbetörések száma meg ennyivel kb nőtt.

    Jaja, szóval komolyan, egy hajszálon függ kb hogy végleg eltűnjenek. Amúgy a táplálék hiányukat is mi okozzuk, ha nem tűnt volna fel. Közvetve-közvetlenül.

Új hozzászólás Aktív témák