Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Fr@nkieWilde #3 üzenetére

    Az emberek dolgoznak majd mas/uj teruleten es fizetnek ott adot.

    Vagy ha teged mint taxist mondjuk kirugnak, akkor te eleted vegeig segelyen fogsz elni, mert nincs mar taxizas?

  • Busterftw

    veterán

    válasz Fr@nkieWilde #12 üzenetére

    "Valaki nagyon ért valamihez, mert azért tanult éveket, hogy megvalósítsa álmát. Időt, energiát, pénzt tett bele, hogy képezze magát, hogy szakosodjon."

    Ez erdekes felvetes, de nem azok a teruletek fognak eltunni amikhez tobb ev tanulas kell, szakosodas stb, hanem pont forditva. A robotizalas eddig is olyan teruleteken valtott fel munkaerot, ahol kb betanitott gyari munkas a szinvonal, repetitiv, egyszeru munkafolyamatokat valtott fel.

    Aki evekig tanul, kepesiti magat, szakosodik, az nagy valoszinuseggel nem dobozokat hajtogat 12 oraban, vagy embereket visz A-bol B-be. (Bar maga a vezetes technikailag nem bonyolult, nem kivan komolyabb szakertelmet, a szitaciok lehetnek azok, ez teny)

    "jó volt abban amit csinált, szerette azt, jól is keresett vele mondjuk"
    A munkak tobbsegenel van atfedes egyik teruletrol a masikra. Ha valaki talpraesett es jo abban amit eddig csinalt, akkor van lehetosege azt csinalni amit szeret, csak mas teruleten.
    Illetve szerintem (peldanal maradva) nem fog teljesen eltunni a szemelyi taxizas, mert lesz egy reteg, aki az preferalja.
    Plusz ezek nem ugy fognak megtortenni, hogy holnap Kinaban mindenkit hazakuldenek a banyakbol, mert megjottek a robotok. van tobb eves/evtizedes atfedes, ami alatt azt sajatitasz el amit akarsz.

    "Te szívesen beültetnéd a gyereked egy ilyen gépbe? Szükségét érzed, hogy egy robot irányítson egy olyan területen, ahol fogalma sincs, hogy egy előre nem betáplált élethelyzetben hogy cselekedjen?"
    Nem akarok gyereket, tul sok melo/felelosseg :)
    Temanal maradva, hipotetikusan en siman beultetnem, szerintem a jovobeli halalozasi statisztikak pozitivabban fognak mutatni a robotpilotak koreben, mint az emberi vezetok kozott.

    Egy varatlan elethelyzetben egy emberi vezeto ugyanugy hajlamos hibakra, ugyanugy erhet baleset.
    Az embernek viszont csak "2 keze van", egy robotpilota meg tobb tucat szenzorral van felszerelve, ami olyat is lat(hat) amit egy mezei sofor nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    válasz hardzsi2 #17 üzenetére

    Az az o dolguk lett volna, ahogy az en eletem az enyem.
    Ha nem akartak volna gyereket, akkor nyilvan nem bannam, mert nem lennek.
    Ez ilyen tipikus "buntudat" duma, de ertelme nincsen.

    Nyilvan az ok igy leirva eleg feluletesen hangzik, de ez nem mas mint egy konkluzio, pro and con gyerek mellett/ellene. Na meg baratok/ismerosoktol latott dolgok akik gyereket vallaltak, milyenek voltak elotte es utana. Vagy eleg gyerekes parokat megnezni barhol az utcan, etteremben akarhol.
    Nekem ez siman nem eri meg.

  • Busterftw

    veterán

    válasz hardzsi2 #43 üzenetére

    Ez nem csak a media miatt van, vannak cikkek (foleg nyugat europaban) egy generaciorol, mostani 30-35 evesek akik nem nezik a gyerekvallalast tradicionalis ertelemben.
    Inkabb a karrier es a szabadsag a fontos. Hogy 32-35 evesen nem vagy behatarolva, odamesz nyaralni ahova akarsz, ha akarsz mas orszagba koltozol 1-2 evre stb. Egyszeruen nem "eri" meg a gyerek ezt feladni, nem nyujt annyival tobbet mint amennyit elvesz az eletedbol.

    A legtobbszor amit megkapok a tobbi embertol, hogy ohhh, hat te meg csak 29 eves vagy, par ev mulva mashogy gondolod, "megvaltozik" a szemleleted.
    Azert 29 evesen mar van keped a vilagrol, foleg ha mint en latsz kicsit vilagot (6 ev London, most ket eve spanyol).
    Ehhez a donteshez evek alatt fokozatosan jut el az ember, tapasztalattal. Lesz egy listad, hogy gyerek pro es con. Nekem a gyerekkel jaro "dolgok" nem kellenek az en eletembe, nem eri meg. Mar pedig ha van gyereked, akkor azzal jonnek a dolgok.

    A kovetkezo amit megkapok az az, hogy "majd a te gyereked mashogy latod.
    Hat nem hinnem, mert egy bizonyos korig egy gyerek ugyanazzal jar, mint a masik, tok mindegy a tied, vagy sem. Ugyanugy be vagy korlatozva, mint a tobbi szulo.

    Amikor atmegyek egy parokhoz(baratok) akinek most lett gyereke, illetve ahol mar 5-6 eves a gyerek, nem tetszik amit latok. A lakas egy atombomba, szet van szorva minden, uvoltozes van, azt hallgatom hogy 8 honapja nem tudtak elmenni egyutt valahova, "bezzeg nekunk milyen jo", hogy jovo heten nayaralni megyunk, vagy a mult hetvegen fogtuk a kocsit aztan elmentunk valahova a hetvegere.

    Mintha ok nem tudtak volna mivel jar egy gyerek, tanult emberek. Az emberek sokszor bele vannak kenyszeritve, mert ez az "elet menete".
    Ha nekem lesz gyerekem, akkor nem lesz minden neki alarendelve, mert nem o volt az elso.
    Nekem a csaladom a parom, akivel most is boldog vagyok, gyerek nelkul. A gyerek egy "addition" a csaladba es nem a gyerek teszi csaladda a csaladot.

    Darla77
    Tobb mint valoszinu, hogy a kocsi megallna, mint barmilyen veszhelyzetben.

    [ Szerkesztve ]

  • Busterftw

    veterán

    UnA
    Errol beszelek. A hagyomany meg a wikipedia szerint ezeket jelenti. Nekem nem.
    Nem kell nekem gyerek ahhoz, hogy "kiteljesedjek" es boldog legyek.

    Dare2Live
    "Az van amit megszokik. Ha kupi és üvöltözés akkor az."

    Ezzel egyet ertek, nevelesen mulik, de valahogy a tapasztalatom statisztikailag az, hogy ahol gyerek van, borul minden. Tisztelet a kivetelnek, ahol a lakas "ugyanolyan" amilyennek te megtervezted elni benne, nincsen felesleges kacat, a ferfi nem abbol all egy haveri osszejovetelkor, hogy 4 ora hosszat dekkol a babakocsi mellett, felvaltva kezben felvaltva tologatva, a no meg a "csajoknak" panaszkodik. Ja este 8-kor szevasztok, mert furdes. Nekem ez, meg 1000 mas velejaroja, nem eri meg.

    arnyekxxx
    "29 évesen a világ összes nőjének magamévá tétele volt az életcélom, az, hogy szarospelenkát pakolásszak elképzelhetetlen volt számomra. Eltelt pár év, hónapokon belül jön a második büdöskölke."

    Ez azert igy eleg extrem, nem (csak) abbol all az elet, hogy amig lehet p!na p!na p!ina, aztan szaros pelenka.
    En szeretnem folyatni azt a szabadsagot amit eddig eltem. Egy gyerek tul sok korlatozassal jar pont azokban az evekben, amikor meg erod teljeben tudod elvezni a dolgokat. Mert oke, hogy 45-60 evesen lesz idod/penzed nyaralni menni amikor akarsz, de azert az nem lesz ugyanaz mint ha 30-40-es eveidben tenned.

    "Dehogynem, és ettől tök boldog leszel"
    Nem ,mert amivel jar es amit az eletembol elvesz, az nem tesz boldogga. Pont errol van szo.
    Ehhez kell egy kicsivel "hidegebb" es racionalisabb latasmod, hogy fizikailag mit jelent, mit ad es vesz el egy gyerek. Mert nagyon sokaig azon kivul, hogy a gyerek ott van oruljunk neki, nem sokat tesz hozza a boldogsagodhoz. Inkabb elvesz.

    RexMaximus
    "A "tanult" emberek definicoja alatt alltalaban azt ertik, hogy "nagy" iskolakat vegzett."
    Altalaban ezt jelenti, de nem igy ertettem. Ugy ertettem, hogy az "ertelmesebbje" tervezi a gyereket, felkeszul ra, utana nez annak, mivel jar egy gyerek. Pozitiv/negativ

    Mert vannak olyanok is, akiknek a gyerek egy jo este nem vart kovetkezmenye, vagy legyen gyerek mert anyam nyaggat. Aztan tokmindegy, hogy van penz, fel vagyunk-e keszulve stb.

    Nagyon offoljuk a topicot? :))

  • Busterftw

    veterán

    válasz Dare2Live #69 üzenetére

    Meg ugye meg van szaz masik valtozo, amirol sok ember nem tud, vagy nem akar tudni.
    Valakinek ez a negativ valtozas nem eri meg, igy kihagyjak a gyereket es inkabb elnek tovabbra is "jobban".

  • Busterftw

    veterán

    válasz Dare2Live #93 üzenetére

    Nekem az nem tiszta, ha nincs semmi késztetése/vágya valakinek stb gyereket vállalni, akkor hogy a viharba teszi még is.
    Azért egy ilyen felelősségteljes dolgot racionálisan is kell nézni, nem csak annyival elintézni, hogy a szomszéd gyereke cukin röhög, ilyet én is akarok.
    Egyszerűen az elmúlt 5-6 évben a környezetemben és bárhova ahova mentem a világon, nem tudom racionálisan nézni, hogy miért jó dolog a gyerek.

    Ránézek a szülőkre a városban, az étteremben, a vonaton, nyaraláson,mindehol kb a bré kivan a gyerekkel, plusz a környező embereket is fel@&od vele.
    Aztán időközben ismerősök gyermekeivel jobban belelátsz a dolgokba, hogy a csávó úgy néz ki mint a mosott szar, a nő másról nem beszél a barátnőmnek csak a gyerek, meg hogy mennyire nincs ideje semmire meg magára.
    Meg hogy nekünk milyen jó, mert egy hétig kocsival elmentünk Lisszabonba meg országot járni, most 4 napot Ibizán voltunk, ők meg örülnek ha tudnak aludni.
    Nekem ne mondja senki, hogy a gyerekkel csak így bevágódsz a kocsiba, levezetsz 8 órát(Valenciából), aztán ott oda mész amikor akarod ameddig akarod.
    Persze el lehet menni, meg lehet tervezni, csak nem lesz ugyanaz.
    Ibizán reggeltől estig kocsival mentünk egyik rejtett strandhoz a másikra,olyan utakon hogy csoda a kocsi nem halt meg. Ezt gyerekkel nem lehet, vagy vársz 10 évet és akkor, hát kösz.

    Belőlem szimplán nem vált ki semmit, ha egy gyerek csinál valami "aranyosat",se mosoly semmi. Bezzeg egy idegen kutyával az utcán a földre dobom magam.

    Angliában pár éve érdekelt az úszás oktatás, ezért élvégeztem a nemzeti 1-2 szintet, levél 2-vel már oktathatsz.
    Azóta sem folytattam tovább a karriert, mert kiderült 99%-ban egy uszodában iskolás gyerekeket tanítanék és horror volt egész nekem az oktatás alatt.(gyakorlaton minden nap kaptál egy csoportot 4 évestől 14)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák