Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz hardzsi2 #43 üzenetére

    Ez nem csak a media miatt van, vannak cikkek (foleg nyugat europaban) egy generaciorol, mostani 30-35 evesek akik nem nezik a gyerekvallalast tradicionalis ertelemben.
    Inkabb a karrier es a szabadsag a fontos. Hogy 32-35 evesen nem vagy behatarolva, odamesz nyaralni ahova akarsz, ha akarsz mas orszagba koltozol 1-2 evre stb. Egyszeruen nem "eri" meg a gyerek ezt feladni, nem nyujt annyival tobbet mint amennyit elvesz az eletedbol.

    A legtobbszor amit megkapok a tobbi embertol, hogy ohhh, hat te meg csak 29 eves vagy, par ev mulva mashogy gondolod, "megvaltozik" a szemleleted.
    Azert 29 evesen mar van keped a vilagrol, foleg ha mint en latsz kicsit vilagot (6 ev London, most ket eve spanyol).
    Ehhez a donteshez evek alatt fokozatosan jut el az ember, tapasztalattal. Lesz egy listad, hogy gyerek pro es con. Nekem a gyerekkel jaro "dolgok" nem kellenek az en eletembe, nem eri meg. Mar pedig ha van gyereked, akkor azzal jonnek a dolgok.

    A kovetkezo amit megkapok az az, hogy "majd a te gyereked mashogy latod.
    Hat nem hinnem, mert egy bizonyos korig egy gyerek ugyanazzal jar, mint a masik, tok mindegy a tied, vagy sem. Ugyanugy be vagy korlatozva, mint a tobbi szulo.

    Amikor atmegyek egy parokhoz(baratok) akinek most lett gyereke, illetve ahol mar 5-6 eves a gyerek, nem tetszik amit latok. A lakas egy atombomba, szet van szorva minden, uvoltozes van, azt hallgatom hogy 8 honapja nem tudtak elmenni egyutt valahova, "bezzeg nekunk milyen jo", hogy jovo heten nayaralni megyunk, vagy a mult hetvegen fogtuk a kocsit aztan elmentunk valahova a hetvegere.

    Mintha ok nem tudtak volna mivel jar egy gyerek, tanult emberek. Az emberek sokszor bele vannak kenyszeritve, mert ez az "elet menete".
    Ha nekem lesz gyerekem, akkor nem lesz minden neki alarendelve, mert nem o volt az elso.
    Nekem a csaladom a parom, akivel most is boldog vagyok, gyerek nelkul. A gyerek egy "addition" a csaladba es nem a gyerek teszi csaladda a csaladot.

    Darla77
    Tobb mint valoszinu, hogy a kocsi megallna, mint barmilyen veszhelyzetben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák