Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19617792

    törölt tag

    válasz .mf #31 üzenetére

    LV-nél persze érthető, de egy mezei SO-DIMM RAM ugyanúgy 1.5V, mint a desktop variánsa.

  • MZperX75

    addikt

    válasz .mf #30 üzenetére

    "boxként egyre inkább ki fogja szorítani ebből a szerepkörből az x86-ot."

    Box-ként igen ,de HTPC-ként az X86-ot nem.

    Ha a cél nagyon kis fogyasztás,és max csak filmnézés torrent 24/7-ba akkor én is az Arm megoldásaiból választanék.(egyszerű menü+torrent+böngészésre)

    2.5"-os alacsony fogyasztású HDD-vel karöltve ,a teljes rendszer fogyasztása nem haladja meg a 10-12W-ot akkor nyerő (boxként a szekrény tetőn) +távirányítóval Billentyűzettel.

    HTPC-k alkalmazása ,nem minden esetben ennyire sarkított,manapság fejlett energia felhasználással ellátott
    X86-PC-k is alkalmasak (nem 24/7)-be jó kis játékos HTPC szerepre viszonylagosan alacsony fogyasztással.
    Lásd Brazos 24/7-ben nálam 20-22W-al elpötyögött Win7-64-es társaságában.

    A Llano A8-3820-asom 36-45W-ból elvan,de játékra is be tudom közbe fogni(nagy címekre is)
    Viszonylag kis fogyasztással. Beállításoktól függően akár max 50W-ból játékkal együtt megoldva,persze a platform nem képes teljesen alacsony fogyasztásra ,de napi 5-10óra használat mellett még így is elég energia hatélkony.

    "sokkal alacsonyabb fogyasztású ARM-alapú megoldások a "fix" médialejátszó után saját magad telepíthető és/vagy konfigurálható HTPC boxként egyre inkább ki fogja szorítani ebből a szerepkörből az x86-ot."
    szerepből nem szorítja kis inkább csak nagyobb szeletet fog csippenteni ebből a piacból is(bár itt sem egyedül álló most x86)

    "Ha még nem lenne nyilvánvaló, esetleg valami barlang mélyén rejtőzől, " :))
    jó kis barlang.

    Néha jó lenne elbújni a hülye pörgő lehúzó világ elől.

    Más:
    Bár a legújabb TV-k már majdnem ezt a szerepet alapból tudják,bár kikapcsolt állapotban még nem képesek torrent kliens meghajtására,de ez is csak idő kérdése.
    (bár én is jobban szeretem a külön álló kisebb kütyüket)

    Lassan a HTPC fogalmát kell átfogalmaznunk,illetve újabb kategóriákkal bővítenünk....

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz .mf #30 üzenetére

    Egészen addig míg nem akarsz mondjuk egy tunert rakni bele.

Új hozzászólás Aktív témák