Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    válasz jacint78 #187 üzenetére

    A mostaniak is mennek 3Ghz-es ramokkal ,csak nem mindegyikkel,láttam tesztet 3200-3500Mhzen tekerték őket.Ha jól tudom 2400-2666 az ajánlott a többi tunningnak számít az Intelnél is.
    4Ghz is jó eredmény.AMD SMT is elég jól skálázódik azoknál a programoknál,melyek felismerik,jobban mint az Intel HT-ja.Ahogy láttam a teszteknél.
    Az meg hogy átlag teljesítménye játékoknál elmarad 1080p-ben 10%-al (1700@3.9Ghz és 7700K@5Ghz között)és 1440p-ben 5%-al és 4K-ban hibahatáron belül Nvidiával mérve az semmi,Radeonnal már kisebb a különbség főleg,ha a játékélményt nézem,illetve a tesztelők arról számoltak be,hogy ugyan kevesebb az átlag ,vagy a max fps,de simábban fut a játék folyamatosabb érzetre a Ryzennel.Többszálú feldolgozásban igen odavág.
    Bár én nem játszom,nekem nem számít ez semmit.Viszont mivel 5-8évre veszek PC-t nem 2 évre,jövőállóbbnak gondolom a mostani AMD Rayzen vonalat. (80ezer körül 6/12-es Ryzent kapsz szorzó mentesen) Ezért kb szorzózáras 4/8-as 7700-es 3.5 Ghz-en vagy kicsit drágábban 7600K-t kapsz 4 maggal.
    Mindkét platformot jó lappban akarsz látni egyik sem olcsó ,ha 3000+ ramokkal az Intel sem lesz elérhetőbb jobb alternatíva szerintem.
    Szerintem jó alternatíva,jó teljesítmény,viszonylag jó árért,jó fogyasztás stb.
    A felső kategóriás Ryzenek ,mint 1700-es ráadásul Intel HEDT platformjával is felveszi a versenyt!Amihez ugye nem az olcsóságáról híres.(I7 6900K ugye nem 110ezer Ft-ba kerül)
    Én jövőre cserélem a A8-as Llanómat valami modernebb APU-ra Egy 4/8-as jó kis IGP-vel kellemesebb fogyasztással,nekem ez számít,idén kijönnek Rayzen APU-k ,jövő ilyenkorra az árak is rendeződnek,amúgy sem szabad szerintem a legújabb platformot venni az ára miatt.1-1.5 év alatt szoftveresen is jobban beérik a platform.Addigra az apró is tele lesz ilyen olyan fél konfiggal nyomott áron .Türelem a hosszú élet ritka :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák