Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #9 üzenetére

    "Egyebkent meg mi a baj azzal, hogy ha egy hatosag, ami a torvenyesseg felugyeletere hivatott, tenyleg betartatja a torvenyt?"

    Mert nem mindegy, hogy egy szolgáltató véletlen figyelmetlenségből nem közli a minimum sávszélességet egy(!) megyeszékhelyen, de mivel az összes többin igen, így eleve nem rossz szándékból történt, ez nagyon nem hasonlítható ahhoz, amikor egy tipikus féreg szolgáltató mindig áthágja a törvényt, ahol tudja, élősködik az előfizetőin, trükközik, hazudozik, nem nyújt minőséget, ráadásul p2p korlátokat alkalmaz, ha túlléped a korlátlan "limitet", akkor lekorlátoz, egyszer véletlenül a tökére lépnek, aztán (ahhoz viszonyítva, hogy egy hatalmas multi, nevetséges fillérekre) megbüntetik, míg a Digivel szemben, akiknek előbbre való az előfizetői elégedettség, mint a profit ugyanúgy járnak el.

    A gyilkosságnál sem mindegy, hogy véletlen figyelmetlenségből elütöttem valakit, vagy szánt szándékkal, előre megfontoltan kivégeztem, kibeleztem, feldaraboltam, meghágtam, aztán megsütöttem és megettem, mert nagyon nem ugyanaz büntetési tételben. :((

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kalandor #13 üzenetére

    Ez a baj. Vagy mit szólnál, ha holnap megtámad valaki, leütöd, aztán lesittelnek testi sértésért, majd a bíró azt mondja: "Nem érdekel az előéleted, nem érdekel mi célból, mi okból tetted, az érdekel, hogy az öklöddel megütötted xy arcát, innentől megvan a büntetési tétel, ugyanannyit ülsz, mint az a srác, aki kétszer bankot rabolt, egyszer embert ölt és most lecsapja majd kirabolja áldozatait, ugyanis ennek ez a büntetési tétele, nincs apelláta. :DDD

    Ezt a rendszert már eltörölték, nem véletlenül, mert nem volt hatékony. Most ugyanezt alkalmazzák a versenyhatóságok. Bár így belegondolva nem csodálom, mert ha a megszokott bírósági mechanizmust alkalmaznák, akkor már az MS rég "életfogytiglant" kapott volna. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Kalandor #18 üzenetére

    Oké, és azért mennyi jár, ha nem tartja be még az elméleti minimumot sem? Vagy mennyi a havi megengedett "nem működik" periódus? És a 24 óra miért nyúlik 72-re? És ha probléma van a hálózattal miért kapcsolgatnak össze-vissza, miért nem tudnak egy technikust adni rögtön? Miért hívhatják korlátlannak, ami valójában nem is korlátlan? Törvényes, hogy ha betették egy adott területre a lábukat, akkor onnantól egy új szolgáltatót ott szivatnak, ahol tudnak, hogy csakazértse tudjon szolgáltatni, mert "az már az ő területük"? Törvényes lefizetni tömbházak közös képviselőit, hogy megnehezítsék a többi szolgáltató helyzetét? Ezeket nem halmozzák? Mert akkor a UPC és a Tré már a feloszlatást is kiérdemelték volna.

Új hozzászólás Aktív témák