Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz leeate #18 üzenetére

    Én sem úgy értettem, hogy minden láncdohányos kapjon ingyen tüdőt meg hasonlók, de egy normális társadalom egyik alappillére az, hogy a lakói egészségesek. A sportra való ösztönzések (napi testnevelés órák, focimánia) is sokat segítenek, de én inkább olyanokra gondolok, amik szorosabban kapcsolódnak az egészségügyhöz.

    Szívesen látnék pl. olyan kezdeményezést, hogy évente kötelező megjelenni mindenkinek egy átfogó, államilag támogatott szűrővizsgálaton, erre akár állami kényszerrel lenne kötelező szabadnap előírva (hogy ne legyen hivatkozási alap a "jáááj, kirúgnak, ha nem megyek be dolgozni". Aki pedig ezt elmulasztja nem kapna adókedvezményt vagy büntetést kapna vagy a kettő egyszerre, hogy ösztönözzék az embereket, minél többen jelenjenek meg.

    De az informatikai rendszerek mindennek az alapjai. Most TAJ szám meg begépel-kinyomtat-pecsétel-begépel-kinyomtat-bescannel-újra kinyomtat. Ezzel együtt olyan sebezhető a rendszer, hogy csak az nem lát bele (beleértve a nővéreket és a takarítókat), aki nem akar. Egy kártya kéne, amit betolnak a gépbe és látja az orvos a kórtörténeted minden releváns részét. Nem kéne minden alkalommal megkérdezni, hogy van-e allergiád, szedsz-e gyógyszert, stb.

Új hozzászólás Aktív témák