Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Probléma 1: Amíg nincs az országban 99%-os 3G lefedettség addig kapják be a lábujjam. Budapesttől 25km-re egy városban szakadozik a vétel (nem a 3G, hanem asima 1G... GSM) és a legjobb mobilnet az EDGE, amikor éppen van.

    Probléma 2: 2015-ben az információs korban vicc a 100Mb - 1Gb adatforgalom több ezer forintért. Jó, párszázas csomagokat ki lehet fogni 1000 forint alatt is, de az nagyjából olyan mintha a tengerparton csak a lábkörmödig érő vízbe mehetnél, tovább nem engednének. Voltál a tengerben? Igen. Ki tudtad élvezni? Nem.

    Probléma 3: Hiába is lenne 100Gb-os adatforgalom havi 2-3 ezer forintért, ha nincs tartalom, vagy nem érdemes mobilinterneten használni. Pl munkához, ha nagy fájlokat kell mozgatni, hamar meglehet az a 100Gb-os korlát, filmnézés, zene is csak úgy pörgeti a mérőt, ha a 240p-nél nagyobb felbontást szeretnél. És miért ne szeretnél abban a korban ahol már a mobiltelefon kijelzője is 4K?
    Ezeket multimédiás tartalmakat meg az ember inkább laptopon végzi (ritkábban tableten) és nem a puszta közepén, vagy a járdaszegélyen ülve, hanem otthon a korlátlan vezetékes/Wifi net közelében.

    Szóval oké hogy a telefonomon van mobilnet, de amire én használom:
    - Levelek olvasása, ritkán válaszolni (4-5"-on nem lehet ódákat gépelni)
    - VOIP / IM (mert vicc áron van a hanghívás és SMS)
    - Online navigáció (forgalom+balesetek miatt)
    - Ha hirtelen kell infó valamiről akkor ráguglizok

    Filmet otthon nézek, zenét offline hallgatok, dolgozni meg csak vezetékes netről lehet igazán.

    De persze ezt csak én látom így innen "Európa szívéből".

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz gyurkikrisz #21 üzenetére

    "Az, hogy te voltál egy helyen, ahol nincs 3G, simán előfordulhat domborzat, valami árnyékoló tárgy, a rossz telefon miatt."

    Városról van szó nem faluról, sík területen és az egész városban ez a helyzet. Eddig összesen 7 különböző telefonnal / eszközzel és a három nagy szolgáltató SIM-jével volt próbálva. Általános probléma arrafelé de hiába jelentettem már be én is vagy 5x a problémát a szolgáltató szerint "határérték felett van a vételi térerősség". Igen, sima GSM-el néha megvan a 2-es jelerősség, attól függ hogy hol vagyok a városon belül.

    De nem csak ott vannak gondok, hanem másik négy Pest megyei VÁROSban is ahol gyakran megfordulok (sokat járkálok). Tudom hogy Budapesten és megyeszékhelyeken neki lehet támaszkodni a térerőnek és zászlót lehet rá tűzni olyan stabil és olyan magas, de amint csak pár kilométert elmozdulsz máris problémák vannak. Nem velem, nem a telefonommal, nem a szolgáltatómmal, hanem általános problémák amik mindenkire hatnak.

    Persze van kivétel, voltam olyan párszáz fős faluban ahol lefutott a HSUPA a képernyőről olyan volt a jel.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák