Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #93 üzenetére

    Részben egyetértek, de azt azért vedd figyelembe, hogy elsősorban az átlag amerikai embereknek készült, akik hozzá vannak szokva az erős ingerekhez és sokkolni kellett őket valamivel. Lehet, hogy Peter Joseph nem a legjobb rendező, de ez még nem von le semmit a Venus Project értékéből és megvalósíthatóságából (elméletben).

    "Ebben a modellben van a komprádor elit, amelyik az anyját is shortolná, ha esne a kanadai dollárral szemben, meg van a tudatlan átlagtömeg, amelyik zombiként asszisztál ehhez, de neki igazából ez nem is érdeke."

    Ez azért olyan szinten igaz, hogy a kapitalizmusban mindenkinek, aki el akar adni az a érdeke, hogy az emberek hülyék legyenek és megvezethetők. És ezt a média hatékonyan meg is teszi a többséggel. Hihetetlenül képes elhülyíteni és lezsibbasztani az emberi agyat, itt a PH-n aránylag kevesen néznek tévét, inkább neteznek és ha néznek is válogatott műsorokat.

    Nem tudom mennyit láttál belőle, de az Addendumban például kitérnek a pszichológiai mikéntjére, hogy az embert a társadalom, az őt körülvevő környezet formálja. Ily módon egyrészt mindenki különböző azáltal, hogy különböző ingereket él át, másrészt a pillangó hatás is érvényesül. Bármilyen apró mozzanat befolyásolhatja egy ember életét. Hogy a legegyszerűbb, de szemléletes példával éljek, otthon felejted a mobilodat és ez ment meg attól, hogy elüssön egy 200-zal lakott területen hajtó autó.

    Ez utóbbival azt akartam szemléltetni, hogy nagyon sok apró, visszamenőleg akár ellenőrizhetetlen esemény befolyásolhatja egy ember életét. És ehhez még hozzá jön a gyerekkor, amikor a leginkább fogékony a gyerek mindenre. Megfelelő pszichológiával képezhetsz belőle bármit, akár még gyilkost is. És ugyanígy, rosszul alkalmazott pszichológiával minden ki is csúszhat a kezedből. Hogy általános példákat említsek a nadrágszíjjal vert "kitűnő tanulóktól" a vallási fanatikus szülőkön át az alkoholista szülőkig megfejelve az adott környezettel megjósolhatatlan mi lesz belőle ha felnő.

    És ahogy a tükörben is magadat látod, nem azt, ami tegnap voltál vagy holnap leszel, így a társadalom is a saját képére formálja önmagát.

    "Ennek nem az a fő üzenete, hogy műveletlen vagy, olvass többet, hanem hogy te nem vagy hibás, te semmiről sem tehetsz."

    A vallási résznél például éppen hogy csak ki nem mondja szó szerint. Persze ezt is sokan félreértelmezték, vagy félreérthető, nem tudom, mivel soha nem voltam vallásos, de szerintem egész jól megfogalmazta az egész lényegét azzal a mondattal, hogy "Nem tudom mi Isten, de azt tudom, hogy mi nem az."

    De ha folyamatosan fikázná az embereket, akkor az első 5 percben fognák és kikapcsolnák pont azok, akiket a leginkább megszólít a "lehülyézéssel".

    Ha egy száraz dokumentumfilmet kapnánk Fresco technológiai fejlesztéseiről, akkor azt nem sokan néznék meg.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz fordfairlane #93 üzenetére

    A Zeitgeisttel az a legnagyobb baj, hogy csúsztatások és hazugságok egyvelege, mely olyan ügyesen van előadva, hogy simán megvezetik, az ókori történelemben nem túl járatos, és gondolkodni lusta, átlagembert.

    És tényleg hazugságokkal és csúsztatásokkal van tele, csak utána kell olvasni az abban foglaltaknak. Sokan meglepődnének...

    ***

Új hozzászólás Aktív témák