Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz fatal` #9 üzenetére

    Nekem még az xp-vista-office2003-office2007 kombó tisztaszoftveres csomagom van, akkor ezekszerint egy hónapja csalok-lopok-hazudok amikor a barátnőm gépére telepített általam használhatatlannak titulált wordben olvasok valamit? Mit tudnak tenni azzal a pár ezer diákkal akik tovább használják a programokat? Remélem nem lesz semmi letiltás vagy egyéb...

    Rászoruló téma: egy ideje félárva vagyok és kb. a semmiből és az árvatámogatásból élek ennek ellenére nem beszélek úgy, hogy "kiskezitcsokkolom" és nem lett barna a bőröm sem, viszont szeretnék jogtisztán továbbra is OneNoteba jegyzetelni és (elég idiótán) csak MS powerpointtal megnyitható, flashes előadásokat átnézni, csak nekem apu-anyu nem veszi meg mert nincs!

    A lényeg: rászoruló nem egyenlő roma, jegyezzük már meg!

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    Évek óta nem használok MS officet, ami van itthon, azt is a barátnőmnek passzoltam le, de a nagy átlag az MS terméket fogja használni a linux-libreoffice/openoffice vonal helyett, mert azt szokta meg, azt ismeri.

    A onenote meg jó dolog, csak linux alatt nem megy, de ami abban van azt csak copy-paste szedi ki belőle az ember, semmi import/expot lehetőség nincs :W így ha lejár a licenc akkor sok ember többéves jegyzetelgetése megy a lecsóba, ez pedig az információhoz és saját szellemi termékhez való hozzájutás akadályozása, se az állam se az MS nem tehet róla, de valamilyen módon meg kell oldaniuk vagy az átállást vagy a szoftver további biztosítását.

    A "rászoruló=cigány" nézetet pedig ott gyomlálom ahol érem, mert az ismerőseim közt van sok roma és jó pár rászoruló is, de a két csoport alig fedi egymást. Én a "nyugdíjon" kívül semmilyen kedvezményt nem veszek igénybe egyébként, pedig járna ez-az, de van aki többre is rászorul, mint én... Ingyen, alanyi jogon pedig csak egy dolog jár, az is csak amíg diák vagy: a csinos lányok és velük a...

    Nem rég egy konferencián segédkeztem mint rendszergizda és egy nagyon okos, nagyon hozzáértő hozott olyan prezit, amit se szerkeszteni, se megnyitni nem lehetett csak office 2003-al, állítása szerint a "cégnél csinálták az informatikusok" én meg álltam ott office 2007-2010-libre-open-prezi.com meg hasonlókra felkészülve office 2003 nélkül, mint szamár a hegyen...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák