Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz Myers #21 üzenetére

    Így két év távlatában az utolsó hozzászólás után:

    Kiccsaládunkban jóanyámnak sikerült beszopnia a múlt héten. Egy .scr kiterjesztésű állományt kapott egy angol nyelvű levél mellékleteként, nem tudta, hogy ki küldte, nem tud angolul, nem értette, hogy mit írtak, de gondolta ráklikkel a csatolmányra, akármi is az.

    7 giga - 9 évnyi családi fénykép...

    :DDD

    Na és ekkor jutott az eszembe az az ötlet, hogy mi lenne, ha kifognánk a szelet a zsarolóprogram vitorlájából? Ha nem lenne mit letitkosítania!

    (Először is nálam mindig be van kapcsolva a fájlkiterjesztések mutatása.)

    Van egy ismert lista az összes dokumentum, hang, kép, video fájlformátumról, hogy mikre utazik. Hát én elkezdtem szépen átnevezgetni ezeknek a fájloknak a KITERJESZTÉSÉT! Mostantól kezdve a .jpg állományok nálam .lmp néven futnak. A .txt-ből .btx lett - és így tovább. Rád van bízva! Akár eltolod egy karakterrel, akár valami tök más nevet találsz ki, akár egyedi számot kiterjesztésnek minden egyes fájltipusnak! Például a .doc lehet .1, a .docx meg .1x, az .xls a jövőben .2, az .xlsx pedig .2x, futhat, amit csak a fantáziád kitalál! A .pdf-ből .ftc lett és így tovább. Persze figyeltem arra, hogy nehogy egy másik ismert fájformátumot adjak meg a kiterjesztés új nevének.

    Azért a biztonság kedvéért kitettem a falra egy listát, hogy mi micsoda nálam... :DDD

    Átnevezed a kiterjesztést és ráklikkolsz. A ringyóz megkérdezi, hogy mivel nyissa meg? Társítsd az .lmp-t a képnézegetővel, a .btx-et a Jegyzettömbbel, az .ftc-t az Acrobattal. Te fogsz tudni dolgozni velük, te tudni fogod, hogy melyik micsoda. De a zsarolóprogram nem ismeri fel a kiterjesztése alapján!

    Nálam nincsenek nagy, többszintes könyvtárfák, ezért tudtam használni a RENAME parancsot tömeges átnevezéshez egy könyvtáron belül:

    ren *.jpg *.lmp

    Az összes állomány neve ugyanaz maradt, csak a kiterjesztése változott. Ha valakinek van kedve, írhat rá beccs fájlt, hogy többszintes fastruktúrákon is gyorsan lefuttatható legyen.

    Innen kezdve, ha lementek egy képet a netről, akkor a mentés máskéntnél .lmp kiterjesztést klimpírozok be a fájlnév végére. Ha elküldök valakinek levélben egy képet, akkor megírom neki, hogy az valójában egy .jpg állomány, nevezze vissza, vagy társítsa ezt a kiterjesztést is a képnézegetőhöz. Talán majd kiteszek az Asztalra egy, azaz 1 db PRÓBA.JPG nevű állományt és ha véletlenül nálam is megjelenik a kártevő, akkor csak azt az egyet fogja találni kiterjesztés alapján. De azt lekódolhatja, azt azért tettem oda. Ha viszont lekódolta, akkor rögtön tudni fogom, hogy baj van, de a többi értékes állomány sértetlen maradt.

    Vagy, ha mindent lekódol, amit a /%USER%/Dokumentumok mappában talál, akkor ne használd azt a mappát.

    Tudom, ez az átnevezgetés nagy meló, de csak egyszer kell megcsinálni, aztán utána tartani magad a kitalált fájlkiterjesztés-nevekhez.

    Ez a módszer egészen addig működhet, amíg a zsarolóprogi nem a Registry-ből nézi ki, hogy mely fájformátumok vannak a szövegszerkesztőhöz, a táblázatkezelőhöz, a képnézegetőhöz, Jegyzettömbhöz rendelve.

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák