Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Tim82 #8 üzenetére

    Ha jól tudom ha nem nyilatkozik akkor automatikusan átkerül az államiba, a magánból esetlegesen meglévő profit egy részét meg megkapja kp.-ben.
    Ha viszont marad a magánba akkor a legtöbb esetben jóval rosszabbul járna. Bár ez egyénfüggő nemtudom.
    Szóval sok értelmét nem látom. Eléggé kényszerített a helyzet...

    @Lauda:

    Szerintem akinek azért 10-15 éve van hátra, talán annak is számít a dolog. De tény, hogy nekünk akiknek 30-40 éve van még hátra biztos, hogy mind1.
    Arról nem is beszélve, hogy én ugye 5 éve dolgozom, abból összesen ~ 1 évet nem voltam bejelentve, szal arra a maradék 4 évre sok hozamom biztosan nincsen.
    És ha jól sejtem Esm egyetemet is végzett, ergo még kevesebb munkaviszonya lehet, mint nekem, ergo még ennél is kevesebb lehet a hozama ha egyáltalán van valamennyi.

    Keresztanyám munkatársa mesélte, neki valami ~ 750.000 forintos hozamot hoztak a ki mnyp-nál. Ebből ő kerek 30 ezret kap kézhez! Mert a többi levonták neki ilyen-olyan kezelési ktg. meg egyéb címen... Szóval nem kicsit lepődött meg amikor mindez kiderült. Pedig ő már közelíti az 50-et... Szal...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák