Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    #5-re, és #6 végére együtt:
    Mikorra kijön, már lesz olyan megfizethető VGA, amin jól fut a Crysis is, és mára ugyan az a szint már jobban tartható lesz kisebb erőforrásokkal is (úgymond optimalizálódik).
    Viszont, ha túl sokáig nem jön ki, már nem is lesz olyan látványos, szerintem ezek a videók fel vannak azért tupírozva egy kicsit, nem fog ilyen jól festeni az otthoni képernyőn minden jelenet.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Put2 #8 üzenetére

    Állítólag a Crysis is sokal gyorabban futhatna, ha nem aszerint az elv szerint írták volna a programot, hogy mindent a lehető legkisebb verziójú shaderkóddal kell programozni, és ott kell csak magasabbért nyúlni, ahol a korlátok miatt nem kivitelezhető az elképzelés.
    Az önjelölt ATI-marketingesek állítása szerint, ha átírnának mindent 4.1-es shaderre, kapásból 1,5-2x annyi FPS-el futna a Crysis (ha azt is olyan jól optimalizálnák, mint a mostani enginet, mert állítólag szénné van az optimalizálva, csak ezzel a technológiával, ez a képminőség ekkora hardwaret igényel...). Persze én ebben részben kételkedem (logikusabbnak is tűnik az előbb vázolt elv), de ha azt nézzük, ez a motort évekkel később jelenik majd meg, lehet hogy többet ki tud majd hozni ugyan abból a hardwareből is. De csak azért, mert MMO-nak szánják, így szeretnék, ha lasabb gépeken is jól futna...

    Meg úgy egyébként is, a Crysis már elfut egy 4870x2-n, vagy egy GTX-295-ön, és van már piacon más játék is hasonló hardwareigénnyel, ami képminőségben viszont messze jár. Hihető, hogy jól van az optimalizálva.
    A mindíg mindent a létező legújabb technológiával, meg szerintem csak ilyen túlszofisztikált utópista álom. Ott a frissebb technológi magában hatékonyabb, de kevésbé kiismert, így önmagához képest lehet sokkal kevésbé optimalizálni...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tyberius #10 üzenetére

    Hát, ha ugyan az írja a storyt, mint aki a DreamFall (és korábban a The Longest Journey) alá, akkor arra nemigen lehet panasz (már ha nem kötik meg túlzottan a kezét, és célzottan valami szart íratnak vele -> adatnak ki a neve alatt...)

    A MassEffect-en kívül a DreamFall (és a TLJ) az egyetlen szerepjátékok amikkel képes voltam játszani, sőt, még meg is szerettem őket. Utóbbiaknál is előkerül a varázslat és mágia világa, mégsem érzem úgy magam, mint mikor ránézek egy WoW-ra, és menekülni akarok a monitor elől (mondjuk az a menekülést nem is a mágiavilág miatt van, azt valami más váltja ki, inkább a grafika... De a HP szintű varázslás is riasztó azért benne).

    Viszont végre rájöttem, hogy akkor ez lesz az a játék, amiről még csak az "egyszer lesz majd valami"-ként emlegetve olvastam, mikor próbáltam informálódni a DreamFall esetleges folytatásáról.
    És igen, még dühít is, hogy azért nem készül a DreammFall: Cahpters, mert ezzel az MMO-val vannak lekötv. :W

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tyberius #19 üzenetére

    Kitöltöttem a tesztjüket, és az Illuminati-ba soroztak be. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Wolverine #32 üzenetére

    Ha visszalapozol a kapcsolódó cikkek közt ott vannak előzetes ingame képek az alfából, attól rosszabb semmiképp sem lesz, csak jobb.

    Szerintem meg lenne igény szép MMO-ra. Én pl. hányok a WoW-tól. Bármennyire is sikerült függőség kiváltóra megírni, én biztos nem tudnék rászokni, mert már a grafika elriaszt (és a mesevilága is, de azt már csak akkor láttam meg foltokban, mikor rávettem magam hogy bámuljam pár percig a fost).

    Persze nem Crysis kell, de valami olyasmi, ami Low grafikán elfut az aktuális belépő szintű 10k-s cerregőn, de az aktuális csúcskártyát is meg lehet már vele izzasztani VeryHigh-on, és akkor pillanatnyi örömöt is okot, és pár évig nézhető lesz (nameg aki Low-on kezdi, az mikor új gépet vesz, megörül a Med-nek, majd a High-nak, stb...).

    Mert nehogy már megveszi a játékot 10-15k-ért, netán előfizet havi 2-5k-ért, és nem tud venni mellé egy 10k-s VGA-t, amin Low grafon már kifogástalanul fut. Az meg megint ne fájjon már senkinek, hogy a Tesco gazdaságos gépen nem fut VeryHigh részletességgel, és akkor már Mediumon őt nem is érdekli (pedig ha eleve úgy nézne ki legmagasabbon, mint most Mediumon, akkor játszana vele).

    Valakinek meg kell venni a drágább kártyát is, hogy lehessen olcsóbb kategória is (nem csak egyféle, ami akkor nem lenne olyan olcsó), és ő szeretné élvezni a gépe tudását...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bishoplogan #41 üzenetére

    Jaja, nekem is feltűnt, hogy vajon ezzel rögtön bekategorizál-e, ha a háromszöget választom, de az volt a legszebb, nameg szeretem az ókori egyiptomot, és a piramisaikat. A kör talán felsőbbrendű geometriai forma, de így egymagában sokkal üresebb szimbólum. Az a vöröskeresztre és máltai szeretetszolgálat emlékeztető akármi kereszt meg :N.
    A fegyverből én is a géppityóra nyomtam. Kinézetre jobban tetszett a díszes arany markolatú pisztoly, de azzal nem lehet hentelni, mint az automata gépfegyóval, márpedig kardozni semmiképp sem akarok, és ha már tüzelünk, akkor használati értékben inkább az automata, mint a díszes pisztoly, az csak dísznek lenne jó a géppityó mellé, hogy azzal fenyegetőzöl, ha vallatsz/megfélemlítesz/stb., és a géppityót kapod elő, ha hentelni kell, mert jönnek vagy 5-en a kardjukkal. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bozont #48 üzenetére

    Szerintem egyszerre többel nem lehet tolni, csak ha törlöd a régit, és előről kezded egy újjal.
    Lehet hogy azért is hozták össze a beta jelentkezést a teszttel, hogy ideális számú emberrel töltsék fel a frakciókat a teszthez, és így osztanak majd meghívókat.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Logikus amit mondtok, de ha én lennék a kiadó, igen is csak úgy lehetne egy accon belül új karaktert kezdeni, hogy törlöd a régit, nincs dobozolás, és restore. Persze ez felhasználói szemszögből nem jó, csak ara gondolok ők mire gondolhatnak. :DDD
    (Bár azt tényleg nem tudom, mi a szokás itt, mert nem szoktam MMO-zni, talán ez lesz az első.)

    Ja, reklámnak jó ez a teszt, és persze hogy nincs jelentősége, hisz a végén bármire klikkelhetsz, és a véglegesnél lehet hogy nem is javasolja a kitöltését, talán már nem is lesz elérhető, csak a játékon belül leírások lesznek ott segítségnek.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák