Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szemezek ezzel a telefonnal, a barátnőm már vett is egyet (igaz nem lányos, de ez volt a legjobb választás a vodánál).
    Kipróbáltam már, és tudásban, sebességben, felépítésben nagyon meggyőző. Most K700-asom van, így a LED-et nagyon hiányolnám róla, mert fotózáskor, vagy zseblámpaként is jól jött sokszor.. Viszont szívesen száműzném a joystick-ot :)

    Szóval minden szép és jó ezzel a telefonnal (leszámítva talán a kissé túlságosan "menőkiscsávós" design-t) ezért komolyan fontolóra vettem. Egyedül a karcsú üzemidő hat riasztólag, de úgy látom sajnos ez már minden új telefonnál így lesz..(!?)
    Mielőtt megveszem, gondoltam körbenézek a fórumokon, hogy mi a vélemény róla. A magyar oldalakon nem láttam olyan negatív véleményeket, melyek döntőleg befolyásolnák szándékomat (pl nincs rádió.. kit érdekel, ha van mp3), de nálunk ez egy új típus, így mindenki csak friss élményeivel tud beszámolni, ezért megnéztem, mi a helyzet a nagyvilágban..
    [link]
    Itt vannak tulajok, akinek több mint fél, illetve 1 éve megvan a készülék, és elég sok negatív kritikát írnak róla. Leginkább a spontán kikapcsolások és fagyások, vagy ugyanezen jelenségek enyhe ütésekre, illetve hangproblémák jellemzőek.

    Most vajon tényleg ilyen rizikós ez a telefon, vagy csak a körülmények tütnetik fel ilyen módon?

    [ Szerkesztve ]

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    A rivális telefonok:

    - Samsung D900i

    Előnyei (szubjektíven) : Stílusos design, jó camera fénnyel - mindez fizikailag védve.

    Hátrányai: Nagyon gyenge akksi (azért a 21. században már elvárná az ember egy modern, drága telefontól, hogy bírja egy hétig...), Függetlenül 2.5X annyiba kerül, mint a V630i :D

    - K530i

    Előnyei: Nagyon megnyerő kivitelezés, masszív és stílusos.

    Hátrányai: Szintén 50e körüli független ár, és még kártyát sem adnak hozzá.. Nincs LED sem

    -K550i

    Előnyei: Mindent tud, amire szükség lehet.

    Hátrányai: Hihetetlenül gagyi kivitelezést sugall.. A fogása, a külseje, a kamera fedél működése, mind ultragagyi benyomást keltenek.

    Szóval ezek nem vetélytársai a V630i-nek, csak abban az esetben, ha a töblet ár azonos arányú minőséget is jelent.. Meg talán kicsit férfiasabbak, szebbek (kivéve a K550 :D ).

    Megnéztem a külföldi fórumon a fenti telefonokról is a véleményeket, és ugyanannyi, talán még több negatív kritikát kaptak, szóval lehet hogy mégis jó vétel a V630i. :)
    Nagy kár, hogy tegnap már nem kaptam a nyíregyházi nagy vodában :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Na megvettem a telefont (szerencsére egy kis vodában még volt, és még várni sem kellett :) )

    Jó.. tetszik. Lemerítettem (nem teljesen) és most töltöm 12 órát, hátha mégis jelent vmit, mert szeretnék nagy kapacitást elérni.

    Aki a k550i-t dícsérte.. Tényleg sokat tud, de fogd kézbe, próbáld ki.. rögtön meg fog változni a véleményed!
    (Bár ha alaposabban ránéz az ember, már akkor megváltozik)

    A k530i egy gyönyörű telefon.. és kb itt véget is ért a különbségek sora. És aki megteheti hogy csak ezért 20 helyet 50-et adjon ki, azt irigylem (és még kártyát se adnak hozzá).

    Aki témákat keresett:
    [link]
    Érdemes a többi tipus gyári témáit nézni, azok a legszebbek. Véleményem szerint az összes tipus témája rámegy, ami hasonlóan 220*176-os felbontású

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Tény az, hogy a nem autofokuszos telefonoknál a képérzékelő mérete nem változik, hiába lesz 2-3-4 megapixeles, ugyanolyan képminőséget produkál.
    Ráadásul egy ilyen "hangyaf*sznyi" optikával a fényerő se túl erős, úgyhogy vagy elmosott, vagy zajos képet kapunk. Kicsit én is jobbra számítottam, mert gyakran szükséges dokumentumokat fotóznom, és sajna ehhez kevés. De ennyi pénzért nincs okom panaszra :)

    Valaki írta h idegesítik a demo játékok.. Nos, ha beütöd a keresett játék kezdőbetűjét, rögtön odaugrik. Ezzel probléma megoldva :) Vagy ha még így is zavar, akkor az már csak sznobság :)

    Tud vki olyan java-s progit, amivel .doc és .xls fájlokat is be lehet olvasni? Egyébként a .txt és .htm fájlokat kíválóan kezeli, melegen ajánlom puskázásra :D

    MP3-nál tényleg nem merül annyira mint vártam (egy D900-as két óráig bírja, kac kac) én kb 4-5 órányi beszélgetéssel apasztom le az akksit (kb 2 nap)

    Most hogy mondtátok, én is kikapcsoltam a 3G-t, remélem tényleg meglátszik majd :)

    [ Szerkesztve ]

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Egyébként miért akartok másik zenelejátszót rá? Mindent tud amire szükség van. :)

    Tipp: Ha zene hallgatás közben hosszan nyomjátok a hangerő gombot, akkor lehet számot előre, vagy hátra lépni. Lehet nem mondok újat vele, de hátha mégis :D

    Fényképezésről meg annyit, hogy aki a telefont szánja a fényképező kiváltására, (és nem milliomos) az felejtse el! Azért nem hiába nagyobb, nehezebb, és drágább egy fényképező..

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Írtam még az előző oldalon, hogy kezeli a txt és html fájlokat kiválóan (azóta már pár e-könyvet fel is dobtam) és kiválóan alkalmas puskázára, amíg a tanárok nem updatelik magukat (nálunk már van aki tudja hogy puskázni és feladatlapokat fotózni is lehet, de sztem 1-2 évig még nem jelent gondot :) ) PDF, DOC, és XLS fájlokat azomban nem hinném h bármilyen javas progival is lehetne kezelni. Ahhoz túl bonyolult szerkezetű fájlok, és csak az okostelefonok boldogulnak velük (vagy azok sem).

    Nem tud vki kódokat, amivel szervíz teszteket és hasonló finomságokat lehet behozni? A régebbi telefonaimhoz tudtam, de lehet h ehhez nincs is.

    Még 1 tipp: Az egyik legjobb funkció a BT távvezérlés, kényelmes így filmeket nézni, tanulni vagy pl winampban be lehet állítani a global hotkeyekre mindent. Az ismerősök meg kirügyeznek az irigységtől :D

    [ Szerkesztve ]

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Ki mit használ 3GP lejátszására? Szomorúan konstatáltam, hogy ezzel nem boldogul el az mplayer :(

    Szerk.: Mi lehet a baj a linkkel?

    [ Szerkesztve ]

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Valakinek sikerült már sms-eket feltenni gépre telefonról?
    Mert olyan idegesítő h 2008-at írunk, de az sms-eimet nem tudom lementeni :W

    Más: Eléggé sokallom az M2-es kártyák árát.. Szerintetek fog esni az ára a közeljövőben, vagy csak sokára..?

    Megint más: Ráment egy pár órám, de kiválogattam egy nagyrakás téma közül a legjobbakat fiús, lányos, és unisex kategóriában. Akinek van rá igénye - és bízik az ízlésemben - az szóljon és akkor felteszem majd netre.

  • Szabo.Peter

    csendes tag

    Feltettem az ígért témákat, mazsolázsgassatok kedvetekre:
    Fiús
    Unisex
    Lányos

    Vágtam már ki, erősítettem és hangoltam már át egy-két mp3 számot csengőhangnak, és még akarok is párat, de most nincs rá időm. Illetve keresgéltem néhány normálisabb csörgést (nem tudom Ti higy vagytok vele, de én kikészülök a mai polifónikus és zeneszámos csengőhangoktól, én kifejezetten az egyszerű, szolíd. minimál csörgést szeretem. Szóval ha lesz rá igény, ilyeből is tehetek fel válogatást.

    Szobatársam most vett egy bt-t a nokia n73-ához, és csak 3 szolgáltatás él rajta :)
    Semmi távvezérlés, vagy dial-up

    Idáig nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal..

Új hozzászólás Aktív témák