Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    A Muskra jellemző iszonyatos marketing hadjárat itt is megfelelően jelen van. Kb mint egy mini Steve Jobs, ami egyébként hasznos, hogy pörgetni lehessen az űripart, és megmozgatta azért a mérnöki közösségeket is. :C
    Viszont nincs új a nap alatt. Egyedül az a szkafander, ami igazán nagyot szólt.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz pilóta #4 üzenetére

    NASA megbízásból mennek fel, nem azért mert Musk úgy akarja. Nyílván USA-n nagy a nyomás mostanában, hogy már mindenki az űrt nyaldossa, és egyre kevesebb jelenléte lesz odafent, így vírítani kellett már valamit.

    Egyébként vicces, hogy mekkora média jelenlét lett ebből, mikor az amcsikat már évek óta nem érdekelte az ISS.

    A másik, hogy műszaki értelemben ebben mi az ami, akkora siker lenne ? Semmi. Műszaki értelemben sokkal nagyobb jelentőssége volt szerintem a Virgin Galactic "űrrelpülésének". [link] Ha kicsit pofozzák a technológiát, akkor egy műhold fellövési költsége kb egy "ház" árával fog vetekedni, ami nagyon impresszív.

    Az más kérdés, hogy más tekintetben sikernek könyvelhető el, hogy egy kormányzati szerv felduzzasztott egy magáncéget akkorára, hogy ezt megtehesse, aminek egyébként örülök, mert hajladonság látszik ezen szektorba való invesztálásra, és a végén tényleg eljutunk a Masra. :C

    Egyébként elnézést az Apple hasonlatért, nem akartam hitvitát kirobbantani.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz mad823 #18 üzenetére

    Nem véletlen volt idézőjelben a szó. Nem ugyanaz a porpuse a kettőnek, viszont önmagában rakétát pályára állítani, vagy egy teljesen új koncepciót kipróbálni sem ugyanaz.

    (#19) Tuomas: Nem erőlteti senki neki, hogy fejlesszen, de ha nem állami megrendelésből élni, akkor már régen becsődöltek volna.

    Az, hogy ki hol jár az iparban, hülyeség firtatni. Mindenki másmire rendezkedett be. A hozzászolás második részére nem reagálnék, mert nem erről volt most szó. ;)

    (#20) pilóta: Ez a holnapi kilövés csak egy marha nagy reklámfogás a SpaceX részéről, mint a XEA-12 marhaság, Musk részéről. Zseniálisan tolja egyébként a pali, ha befektető lennék, akkor rohannék költeni a milliárdjaimat, de nem azért, hogy emberek kerüljenek az ISS-re. Egyelőre alapkutatásokat végeznek, nekem most kellene money. Ahol ebből gyorsan pénzt fognak realizálni, az a műholdakkal kapcsolatos, mert egyelőre máshonnan pénzt nem látsz az űrből.

    a mai kilövés egyenértékű ez az első emberes űrrepüléssel.
    Én inkább az Artemis program 2024-es Holdra szállását várom, de kinek mi. :DDD
    Itt ebben a programban az Airbus fogja szállítani a European Service Modult, ami az embereket viszi a Holdra. Na az nagy durranás lesz. :R

    [ Szerkesztve ]

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák