Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz #06658560 #6 üzenetére

    Most még kell, de hosszú távon a 230V / 110V AC nem tarható épületen belül. Tesla nélkül is óriási pazarlás, ami az AC/DC tápegységek miatt történik.az összes informatikai, szórakoztató elektronikai eszközben, nem csak energia hanem feleslegesen előállított / kisebb méretben is előállítható / be nem épített tápegység, kábel tekintetében is.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #06658560 #6 üzenetére

    pont a nagyvárosoknál nem lesz gond az akksi telepekkel, majd a szolgáltató telepíti.

    (#3) wolfman: "egy elektromos autó elhasználódott akkumulátora jobban szennyezi a környezetet": ahova én járok a sima autó akksiját cseréltetni, ott szinte vadásznak a használt akksira. ha hagyom, hogy kicserélje nekem és otthagyom a régit, kedvezményt ad. nemigen szennyeznek már ezek az akksik semmit.

    (#4) MongolZ: a napelemek árát jelenleg bírósági határozat határozza meg. következmény: nem fog csökkenni.

    (#22) Thrawn: arra számítani, hogy napelemmel rendes áramod lesz, ismerethiányra utal. nem lesz. megmértem.

    (#30) MaCS_70: "a szélsőséges eseteket pedig bármikor áthidalhatjuk a hálózati árammal": ha valamivel, hát akkor ezzel tökéletesen szét lehet vágni az enerigaelosztó rendszereket. ne csodálkozz, ha ilyenért üldözni fog a villanyász ipar :)

    (#47) Thrawn: "A fosszilis tüzelőanyagok csak akkor "jönnek" ha mi akarjuk, cserébe belátható időn belül elfogynak.": mostanában egyre inkább úgy tűnik, hogy ez bizony téves. már több hírt is olvastam módszerekről, ahol "fosszilis" energiahordozót állítottak elő levegőből meg széndioxidból a köztes kutyulás kihagyásával.

    "A megtérülése 10+ év? Naésakkor? 10+ év múlva elfogy a nap?": ha egy cucc 10 év alatt térülne meg, de 3 év múlva ki kell cserélni, akkor exponenciálisan soha nem térül meg. feneketlen kút, mint az adósságrendező hitel.

    (#49) Vladi: peched van, egy országon belül vagy vele, ráadásul a kárpát medence nevű nagy bili alján. nemcsak a fing marad meg, de az atomszemét is, ha pukkanik :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák