Új hozzászólás Aktív témák

  • viktorhu

    veterán

    válasz m@xsys #9 üzenetére

    A jogi környezet miatt van a különbség. Ausztriában vagy Angliában ha akarsz csinálni egy virtuális mobilszolgáltatót, a "jelentős piaci erővel rendelkező" valós szolgáltatók kötelesek neked kb. "anyagáron" átadni a kapacitásukat hozzá (a hatóságoknak van beleszólásuk ezekbe az árakba - kb. mint itt a hívásvégződtetési díjakba vagy a vezetékes referencia-ajánlatokba). Szóval ehhez megvannak a listaárak, és ha kell, viheted.

    Nálunk erre semmi nem kötelezi a szolgáltatót, vele kell megállapodnod, hogy használhatod-e a hálózatát, és hogy ő ezért mennyit kér. És nyilván annyit fog kérni, hogy ne csináljon magának túl erős konkurenciát a saját hálózatán. Így ez az egész virtuális szolgáltatósdi nem csinál olyan versenyt, mint máshol.

    A mobil végződtetési díj most 1 forint 71 fillér, ha a T kénytelen lenne ugyanennyiért odaadni a hívásindítást is, akkor nettó 3,43 anyagárnál járunk. Erre jön a 2 forint telekomadó - 5,43, tegyük rá az ÁFA-t, és 6,90 lesz bruttó "anyagárban" a percdíj, erre tenné rá a virtuális szolgáltató a saját költségeit és hasznát. Infrastruktúrát nem kell üzemeltetnie, szóval saját költség nem sok, és azonnal országos lefedettséggel szolgáltathat.

    Nyilván ehhez kell a kényszer, bolond lenne a T magától odaadni ennyiért.

Új hozzászólás Aktív témák