Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    válasz schawo #53 üzenetére

    Egy érdemi hozzászólás :)

    Valahol valami dokumentációra hivatkoztak, hogy azt is át kell adni a szoftverrel, de nem tudom már megmondani, hogy ez miért így került a tervezetbe. Végülis ez nem annyira fontos, az aktiválókulcs a fontos ott is.

    [ Szerkesztve ]

  • Upo

    addikt

    válasz schawo #53 üzenetére

    Az EULA pedig külön téves elvárás, ugyanis használt szoftver esetén az elsődleges terjesztő terjesztési jogai kimerültek, az EULA helyett az eladó és vevő fél között létrejött adásvételi szerződés szabályozza a használat feltételeit.
    Ez nekem kicsit furának hangzik. A használt szoftver vásárlója ezek szerint már nem end user? Én úgy képzeltem volna az 1bites fejemmel. Legyen az A oldal a szoftver gyártó, B oldal az első vásárló. Úgy gondoltam, hogy ha megveszem B-től, akkor a B oldal rám száll, de az A oldal marad. Szerinted meg ilyenkor az A oldal átugrik az eredeti B-re. Ez elég érdekes szituációt eredményezhetne. Innentől nincs pl. illegális windows. Veszek MS-től egy windowst, utána tovább adom használtként, és az adásvételi szerződésben úgy szabályozom a használat feltételeit, hogy szabadon terjeszthető és akárhány gépre telepíthető. Ez szerinted jogszerű, szerintem meg enyhén szólva is aggályos. Kíváncsi lennék arra a jogforrásra ami szerint az A oldal átszáll a használt szoftver eladójára. Akkor minek egyáltalán az EULA? Illetve attól hogy esetleg a terjesztési jogok kimerültek, a használat feltételei miért?
    Lehet hogy nehezen érthető, próbálom máshogy.
    Az EULA terjesztési részében általában leírják, hogy nem adhatod bérbe, nem adhatod el kivéve ha egyéb jogszabály miatt mégis, vagy akár azt hogy tovább adhatod, de ezt-azt adnod kell mellé és a saját használatot meg kell szüntetni.
    A használati részben meg benne van hogy hány eszközre rakhatod, kell-e aktiválni, fiókhoz kötni, mitől lesz a használat jogszerű.
    Szerinted ahogy írod, mindkettő megszűnik, és a használt eladója határozza meg, hogy mi lép a helyükbe. Nekem logikusabb volna, ha a második rész maradna. Tényleg kíváncsi lennék hogy mi alapján szűnik meg az EULA eladáskor.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák