Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz Kalandor #29 üzenetére

    Olyan szabályokat hoztok, ami nem ellenőrizhető és Te magad is leírod, hogy "Nem akarunk adatkezeléssel foglalkozni", így minden továbbra is az üzletelő feleken múlik, ahogy eddig. Továbbra sem látom ezen szabályok értelmét a jelen formában, de meggyőzhető vagyok, hogyha elmagyarázod, hogy a követhetetlen és emiatt nyitván csak esetlegesen betartott paragrafusoktól miért fog kitisztulni a piac. Kontroll és szankció nélkül minden az önkéntes jogkövetésen múlik.
    Félre ne érts, nem támogatom a seftes kereskedelmet, és nem vagyok a szabályok ellen sem, de szerintem aki korábban vásárolt szoftvert és akarta, az lekövethette az eladót és írt róla papírt is (ahogy én is tettem a Windowsom vásárlásakor). A másik oldala a dolognak, hogy aki nagyon olcsón akar vásárolni, az úgyis megtalálja a forrást rá és akkor már inkább egy ilyen önellenőrző közegben tegye, mint kint a nagyvilágban..

    Meglátásom szerint hasznosabb lenne/lett volna írni egy gyik-ot, a szoftverek jogtiszta és szabályos adás-vételéhez mintsem látszat intézkedéseket hozni, de ez csak az én szubjektív véleményem, nem reprezentatív.

    st3v3np3t3r: kicsit le vagy tévedve. Nem azt szabja meg, hogy hogyan értékesítheti a termékeit, hanem azt, hogy az ő gazdasági fennhatósága alatt hogyan értékesítheti, ezt hívjuk területi hatálynak. A BTK (vagy PTK, tök mindegy) sem azt mondja, hogy valami tilos, hanem azt, hogy az a Magyar köztársaság területén tilos (vagy miként engedélyezett), tehát nem érdekli, hogy a fennhatósági területén kívül mit csinálsz.

    [ Szerkesztve ]

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák