Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Saccco

    nagyúr

    válasz CactuS #13 üzenetére

    Az out of box dologtól még nagyon messze van szerintem. A legdrágább gépeket is karban kell tartani, még ha csak kicsit is. De, ha fogalmad sincs semmiről, akkor nem egyszerű. Egy kit megtanít az alapokra, látod hogyan épül fel egy gép, első kézből ismered meg a lehetséges buktatókat és nem félsz hozzányúlni, ha kell. Nem mellesleg nem pattintasz el egy akkora összeget, hátha mégse jön be a dolog.
    Szerintem a Tevo Tarantula, Anet A8 és Geeetech Me Creator 2 simán vállalható, ez utóbbi kicsit drágább.
    A Tarantula és az Anet nagy felhasználói bázissal rendelkezik, hamar találni megoldást a problémákra és sok felhasználók által készített fejlesztés található hozzájuk.
    Ez is egy hobbi, jó babrálós, ha nem vagy vevő az ilyesmire, akkor nem biztos, hogy érdemes belevágni.

    (#11) miqlas42:
    Szerintem sem gond. Nem vettem észre tömjénezést.
    A rugalmassági kérdés viszont tetszik. A 3DEE filament kétszer tört már el nyomtatás közben, részben saját hiba miatt is, de akkor sem kellene neki és az sem olcsóbb anyag. :N

    [ Szerkesztve ]

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • azbest

    félisten

    válasz CactuS #13 üzenetére

    50k alatt szerintem nem kapsz. Kínából kapni 50k környékétől szereld magad készleteket. Az itthoni hasonló szintű, előre összeszerelt, esetleg házba épített megoldások több százezerről indulnak. A legtöbb megoldás ugyanazokra a szabadon felhasználható alapokra épít. Az, hogy van-e automatikus beállítás, szintezés meg terméktámogatás, szerviz, garancia... ezekben van nagyobb különbség.

    Az alapanyag árakat érzem drágának. 1kb műanyagért kicsit erősnek érzek 10 ezer forintot.

  • layerke

    aktív tag

    válasz CactuS #13 üzenetére

    Véleményem szerint nincs értelme 250ezer forint alatti gépet venni, mert csak a szívás lesz vele. Ez a kész gépre vonatkozik, én építettem magamnak és az kb 100ezer forintból jött ki, immár másfél éve teszi a dolgát mindenféle beavatkozás nélkül. Olajozni szoktam a tengelyeket, mert illik minimálisan karba tartani, mivel gépről van szó. Ha eszembe jut nyomtatni valamit, akkor bekapcsolom és csinálja, de ennek meg volt az ára. Fél évig angol, német és magyar fórumokat olvastam a megvalósításokról, a buktatókról, minden lehetséges elérhető adatot felírtam, amit fontosnak tartottam és ennek fényében terveztem és építettem saját gépet, ami minden igényemet kielégíti 3d nyomtatás terén és simán hozza azt a minőséget, mint egy jó 3-400 ezer forintos gép.

    Egy példa: az eredeti 3d nyomtatókban a köszörült rudak általában 8 mm-esek. Én gyengének tartom ezt az átmérőt, ráadásul nem lehet normális lineáris csapágyat olyan kicsi méretben venni, csak arany áron. Ezért az én nyomtatómban csak a köszörült rudak nyomnak bő 10 kg-ot, mert 12 mm-esek. Ennyire alap szinten kezdődik egy 3d nyomtató építése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák