Új hozzászólás Aktív témák

  • Vincent_

    senior tag

    válasz quailstorm #96 üzenetére

    A Samsung külön téma szerintem. Kezdetben csak a belépőszinten, kőkemény állami támogatással a hátuk mögött tudtak occó-jó készülékeket gyártani a (kieső) Nokia alsókategóriásai mellé/helyébe, amivel ők verték bele a Nokia koporsójába az utolsó szegeket azzal, hogy azt a termékcsoportot is kiütötték náluk. Külön köszönik ezt gondolom a magyar Nokia komáromi gyár (itt készült ha jól tudom a 3210-es, és a 3410-es is) egykori dolgozói is.

    Felsőbb kategóriában az Android megjelenéséig Samsungnál csak a kínlódás ment a saját oprendszerével. Az én első "okos" telefonom egy bada-s Samu volt, nem hittem a lehúzó kritikáknak, és megvettem, de 2 napig bírtam, és inkább továbbadtam. Borzasztó volt. Android óta szárnyalnak csak igazán, meg az Apple szabványainak ellopásával (amire később kifizették röhögve a büntetést, addigra már volt bőven miből).

    '90-es években, 2000-es legelején sehol nem voltak még (mint más termékcsoportoknál sem), mostanra meg már ott vannak mindenhol megkerülhetetlenül. Viszont az az üzletpolitika, amit képviselnek számomra teljesen elásta a céget, hacsak tehetem, kerülöm a cég termékeit minden fronton (lásd még a HDD-piac szétbarmolása, TV-piac nagy régi, fejlesztésre épülő márkáinak (Sony, Pana, Philips, Thomson, stb.) ellehetetlenítése, a notebook-piacra történő belerondítása a saját megoldásaival [ezt nem kell neked bemutatnom :) ], stb.).

    De ez már nagyon off...

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Új hozzászólás Aktív témák