Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Solten #7 üzenetére

    Semmivel sem hülyébb, mint az aki beengedi a lakásába a kamu igazolványos, kamu egyenruhás rendőröket. Te például tudod, hogy mit kell nézni egy rendőr igazolványán és tudod, hogy milyen lehetőségeid vannak meggyőződni arról, hogy az ajtódban igazi rendőrök állnak? Mondjuk úgy, hogy közben nyomást gyakorolnak rád és azzal fenyegetnek, hogy a munkájuk akadályozása miatt börtönbe kerülhetsz.

    Komolyan nem értem, hogy miért kell valakit lehülyézni csak azért, mert nem olyan szakértője egy témának, mint Te.

    Az emberek be szoktak dőlni a hamisított pénznek, kamu BKV ellenőröknek, taxisoknak, autószerelőknek, akik átverhetnek. Tud annyira bonyolult lenni egy fiókhitelesítési procedúra, hogy ne feltétlenül tűnjön fel egy kevésbé hozzáértőnek az, hogy valami nem stimmel. Ez nem Neked vagy Nekem bonyolult, hanem mindazoknak, akiktől ez a téma távol áll, de emailt azért kötelező használnia.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Alchemist #12 üzenetére

    "Ha felületesen igazolják magukat"

    Na ez az! Használjuk az agyunkat! :) De még nem fejtettük meg, hogy mi a felületes? Mi a felületes neked? Mi a felületes nekem? Nem egyezik a bemondott rendfokozat a vállán lévővel? Szolgálatból kivont egyenruhában van? Vagy stimmel minden és még egy eredetivel megegyező igazolványt is felmutat?

    "és a konstruktív fenntartásokra rögtön fenyegetőznek"

    Higgadtan nyomást gyakorolnak. Elvégre folyamatosan arra nevelnek, hogy a karhatalomnak bizonyos kereteken belül engedelmeskedned kell.

    "és mindenáron be akarnak jönni"

    Persze, hiszen ezért jöttek.

    "De ha öt rendőrautóból egy tucatnyi egyenruhás vonul fel, az valószínűleg nem szélhámosság..."

    Mindenkinek olyan lakása van, amiből rálátni az utcafrontra? Mellesleg a rendőrök ritkán járnak tucatjával, az már nagy erővel kivonulás.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz lajthabalazs #17 üzenetére

    Végre valaki kimondta a varázsszót. :) Rendőr nem jöhet be hívatlanul, semmilyen indokkal.

    Mégis működik a csalás, mert az emberek természetes bizalom-engedelmeskedés mechanizmusára játszik rá. Eltereli a figyelmet abba az irányba, hogy meggyőződj a rendőr mivoltuk valódiságáról, pedig nem ez számít, mert ha valódi rendőr, akkor sem jöhet be.

    Lehülyézem-e azt, aki mégis bedől? Nem, mert nem mindenki ismeri az összes jogát és azt, hogy a rendőröknek mikor nem kell engedelmeskedni. Sokakat eleve arra nevelnek, hogy a rendőrnek mindig engedelmeskedni kell. Vagy az orvosnak. Vagy a tanárnak. Lehetne még folytatni.

    (#21) AusWolf: "annyi eszük nincs, hogy megbízható internetoldalakat látogassanak"

    Az evidenciákkal az a baj, hogy nem mindenkinek azok. Hogyan definiálod a megbízható internetoldalt? Hogyan definiálod a nem megbízhatót? Még én sem tudom leírni tökéletesen, egyszerűen csak az "évek meg a rutin", ami alapján szelektálok. Nem érdemes természetesnek venni azt, hogy ami nekünk magától értetődő, az másoknak is az. Számos dologra visszavezethető az, hogy miért hiányosak egyesek ismeretei és ez nem feltétlenül kizárólag a hülyeség lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AusWolf #24 üzenetére

    Jó, felsoroltál néhány gyanús jelet a "nem biztonságos" weboldalra. De még mindig nincs univerzálisan használható definíciónk. Egyébként meg egy csomó hírportál is tele van reklámokkal. Azokat se látogassuk? Meg vannak olyan nem biztonságos weboldalak, amik nem felelnek meg a leírt gyanús viselkedésnek.

    Tényleg olyan egyértelmű, hogy melyik weboldal biztonságos és melyik nem? Szerintem egyáltalán nem.

    Ez olyan, mint a vendéglátás, ha sok éttermet felkeresel, akkor előbb vagy utóbb tudsz olvasni a jelekből, hogy mire számíts. Ha sokat jársz turista epicentrumokban felismered a zsebeseket. Ha sokat jársz koncertre felismered felismered a jó/rossz hangosítást. Egyik sem csak úgy jön és alanyi jogon evidens.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Igazad van. Én fogalmaztam hülyén. Olyan nincs, hogy a rendőr megkérdezi bejöhet-e a lakásodba (bármire hivatkozva), minden ilyen kísérletet jogodban áll elutasítani. A halaszthatatlan nyomozási cselekmény esetén a rendőr szóban ismerteti a nyomozás megindításáról szóló határozatot és onnantól ellenállásnak nincs helye, csak utólagos jogorvoslatnak, mely megállapítja, hogy az eljárás megindítása megalapozott volt-e.

Új hozzászólás Aktív témák