Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #79335424 #50 üzenetére

    a bűn és annak a büntetése a mindenkori társadalmi normáknak megfelelően működik. jelenleg ez egy egészen nagy közösség szabályozása alatt van amit úgy európai uniónak hívnak. amibe beleugat még pár más küslő állam ha valami nem tetszik.

    "Én nem arról írtam, hogy mi a realitás, hanem arról, hogy szerintem én hogyan kezelném, ha engem rántott volna meg."

    pont az volt a mondandóm lényege hogy nem reális amit csinálnál, sőt a középkorban volt legutoljára elfogadott, jelenleg pedig ugyanúgy el kéne téged is ítélni érte ahogy te ítélkeznél fölötte. amit te tennél vele az ugyanúgy nem elfogadott a társadalom szemében még ha bűnös is valaki, nem is normális, tehát rajtad a 30 évnyi sanyargatásért a családja kéne ítélkezzen...

    "Ha arról van szó, hogy én, mint károsult hogyan ítélem meg a bűnét, akkor miért ne ítélhetném úgy, hogy egy huszast érdemel láncon? Ez nem kell összhangban legyen az általános közerkölcs szerinti megítéléssel."

    persze hogy nem. és szerencsére ha te mint károsult ilyen dolgokat tennél vele, akkor pont ugyanolyan beteg vagy mint aki lerántott. én csak ennyit mondtam. ez valami népi sport nálunk, egyből mindenkit ezer évre bezárni, takrón lőni, lelökni az emeletről, csicskáztatni, akármi. nem hogy megöljük a lovát, de nyersen etessük meg vele. egy gödörben. amit ő ásott ki. a saját körmeivel. szibériában. miközben hátulról pár orángután kényezteti. akik veszettek. közben izaurát nézzen amit bieber szinkronizált. énekelve.

    mondtam. értem. mint sértett fél megaláznád meggyötörnéd, könyörtelenül megtorolnád rajta minden múltbéli és jövőbeli sérelmedet. kamatostul. csak azt nem értem miért ez a vérszomj, miért ez a radikális hozzáállás, és miért gondolod hogy ezt megérdemli bárki is. mert bár én is sok szempontból radikálisan állok dolgokhoz, de ilyen mértékű és jellegű megtorlást nem kívánnék senkinek. pusztán mert hiszem hogy ezt ennél civilizáltabban is meg lehetne oldani...

    ő nem húzott le. viszont két éve decemberben kétszer kirabolták a pecót és elvitték a kocsit a ház elől. 3 hét alatt. nem kell mondjam milyen kellemes ünnepek voltak... ettől függetlenül nem akasztanám fel őket, nem hogy 30 évre láncon tartsam ha előkerülnének akkor se... embereke vagyunk nem állatok. bár akárki akármit mond rengeteg állatias ösztön munkálkodik bennünk, és ezek jelentős részben hátráltatják hogy tovább tudjunk lépni értelmes irányba.

Új hozzászólás Aktív témák